Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
16 yıldır yollarda olan Arjantinli ailenin yeni adresi Türkiye!
16 yıldır yollarda olan Arjantinli ailenin yeni adresi Türkiye!
2000 yılında aldıkları 1928 model otomobilleriyle birçok ülkeyi gezen Arjantinli Zapp ailesinin şimdi ki adresi Bodrum...
Yaşam 16 Şubat 2016 - 17:23

Arjantinli Zapp ailesi, 2000 yılında 1928 model otomobiliyle çıktığı yolculukta birçok kenti ziyaret ederek yeni insanlarla tanıştı. 4 çocuklu altı kişilik Zapp Ailesi’nin son durağı, Bodrum olurken; ailenin konuk olduğu Çağla İrem Eyiboğlu, o anları sosyal medyadaki hesabından paylaştı.

Arjantin’den 16 yıl önce 1928 model ‘Graham Paige’ model otomobilleriyle dünya turuna çıkan bilişim teknolojisi mühendisi 42 yaşındaki Hermann Zapp ile eşi Candeleria Zapp, bu zamana kadar birçok ülkeyi gezdi.

Yolculukları boyunca çiftin 4 çocuğu oldu. 12 yaşındaki Pampa, Amerika’da; 9 yaşındaki Theue, Arjantin’de; 7 yaşındaki Paloma, Kanada’da ve 5 yaşındaki Wallaby de Avustralya’da doğdu. Ziyaret ettiği her kentte tanıştıkları bir aileye misafir olan ailenin yolu, bu kez Bodrum’dan geçti. Zapp ailesi, Bodrum’un Yalıçiftlik Mahallesi’nde Çağla İrem Eyiboğlu’nun konuğu oldu. Yolculuklarını anlatan Herman Zapp, şöyle dedi:

“Eski otomobilimiz umduğumuzdan çok daha iyi çıktı. Ancak, ben yine de işi bir tamir ustası oldum. Eşim ise gittiğimiz ülkelerde resim yaparak fuarlarda satıyor ve geçimimizi sağlıyoruz. 16 yıldır yollardayız ve o kadar mutluyuz ki çocuklarımız da farklı ülkeler farklı insanlar görmekten çok mutlu. Eşim ‘Hayalini Hayata Geçir’ isimli bir kitap yazarak, yaşardıklarımızı maceralarımızı anlattı. İkinci kitabın hazırlığını yapıyor.”

Candeleria Zapp da, yola çıktıklarında düzgün İngilizce bile konuşamadıklarını anlatırken, “Şu anda en az altı dili konuşup, anlayabilir hale geldik. Dünya ve son olarak bulunduğum Türkiye gerçekten çok güzel insanlara ve değerlere sahip. Dünyayı dolaşıp insanları tanıdıkça, nasıl olur da açlık ve savaşlar olabilir diye düşünüyoruz” dedi.

 

Zapp ailesinin, Bodrum’dan iki gün sonra ayrılarak Antalya, Ankara ve Kars’a gideceği öğrenildi. Son olarak Palandöken’de kamp yapacak aile, Türkiye turlarını tamamlayarak dünya turunu Avrupa ülkelerinde sürdüreceklerini belirtti.

DHA

Son güncelleme: 17:31 - 16.02.2016