Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
17 yaşında dünya ikincisi
17 yaşında dünya ikincisi
Judo sporunda 40 kiloda mücadele eden lise öğrencisi milli sporcu Dilan Doğan, Dünya Okullar Olimpiyatı’nda sıkletinde dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.
Yaşam 21 Temmuz 2016 - 06:04

Judo sporunda 40 kiloda mücadele eden lise öğrencisi milli sporcu Dilan Doğan, Dünya Okullar Olimpiyatı'nda sıkletinde dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazandı. Genç kız, 2016 sezonunda şu ana kadar sekizinci madalyasını kazanmış oldu.

BU YIL 8 MADALYA KAZANDI

İZMİR'deki Karataş Anadolu Lisesi'nde okuyan, İzmir Büyükşehir Belediyespor'un milli judocusu Dilan Doğan, henüz 17 yaşında. Genç yaşında pek çok madalyanın sahibi olan Doğan, 2016 yılında Türkiye Şampiyonası'nda 1 altın, 1 gümüş, Avrupa Kupaları'nda 1 altın, 2 bronz, Balkan Şampiyonası'nda altın, Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı. Doğan son olarak Trabzon'da düzenlenen Dünya Okullar Olimpiyatı'nda gümüş madalya kazandı.

Yeni madalyanın kutlaması pasta kesilerek yapıldı.

MAHALLEDE PASTALI KUTLAMA

40 kiloda mücadele eden milli sporcu Dilan Doğan'ın dünya ikinciliğini antrenörleri Münir ve İzzettin Tunç, sporcu arkadaşları ve yaşadığı Basmane semtinin esnafı birlikte pasta keserek kutladı. Judoda bundan sonra da dünya çapında büyük başarılara imza atması beklenen Dilan Doğan, dostlarıyla pasta keserken başarısının sırrını da açıkladı. Dilan başarısını çok çalışmaya, hocalarına ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kendisine verdiği desteğe borçlu olduğunu söyledi. DHA