Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
46 Yok Olan reytingde kaçıncı oldu?
46 Yok Olan reytingde kaçıncı oldu?
Erdal Beşikçioğlu'nun yeni dizisi 46 Yok Olan reytinglerde kaçıncı oldu? Konusu ne? 46 ne demek? Dizi hakkında her şey...
Yaşam 28 Mart 2016 - 15:08

Sözcü TV

Behzat Ç. hayranlarının heyecanla beklediği 46 Yok Olan dün ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Sosyal medyada olay olan dizi Şaman Ayini sahneleriyle dikkat çekti.

Erdal Beşikçioğlu’nun merakla beklenen yeni dizisi 46 Yok Olan ilk bölümüyle izleyicisiyle buluştu. 60 dakika olarak yayınlanan ilk bölüm süreyi kısaltarak hem oyuncular hem izleyiciler açısından gönülleri fethetti bir kere… Hem izleyiciler saatlerini bir diziye vermemiş hem de oyuncular günler saatler süren çekimlerden kurtulmuş oldu. 46 Yok Olan dizisi AB’de 9, Total’de 22. sıraya yerleşti. Yayınlandığı saat olan 22.45’e göre bu da gayet iyi gibi görünüyor.

46 İSMİ NEREDEN GELİYOR?

İlk bölüme gelirsek; dizi bitkisel hayattaki kız kardeşini kurtarmaya çalışan bir profesörün mücadelesini anlatıyor. Erdal Beşikçioğlu profesör Murat rolünde. Serdar Akar'ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizide, Yasemin Allen, Melis Birkan, Saygın Soysal, Berkan Şal da yer alıyor. Senaryosu Ercan Mehmet Erdem’in yazdığı dizinin en merak edilen konularından biri isminin nereden geldiği… 46 ismi 46 kromozomdan geliyor.

Dizi bitkisel hayattaki kız kardeşini kurtarmaya çalışan bir profesörün mücadelesini anlatıyor

İlk bölümü sosyal medyada özellikle Şaman ayini görüntüleriyle ilgi gördü. Bu ayine katılmak için mücadele veren profesör Murat’ın amacı ayinde içilen bitki köklerinden oluşan sıvıyı kız kardeşi için almaktı. Konu Şamanlar olunca yeni bir araştırma mevzumuz da olmuş oldu. Şamanlar kimler, nasıl ayin yapıyorlar, ne içiyorlar vs vs…

TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

‘46 Yok Olan'ın Vince Gilligan tarafından yapılan ABD'nin drama dizisi ‘Breaking Bad’ uyarlaması olduğu söylentilerine dizinin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, tepki göstererek “Bizim özgün bir şey yapmaya hakkımız yok, yapamaz mıyız? İlla başka şeyin kopyası mı olacak? Biz tüketen bir toplumuz. Kendine güvensiz, fantezi yoksunu birtakım kafalardan çıkıyor bu hikayeler” sözleriyle dedikoduları yalanlamıştı.

Son güncelleme: 15:22 - 28.03.2016