Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
6 yaşından küçükler hangi sporu yapmalı?
6 yaşından küçükler hangi sporu yapmalı?
Kendine güvenen bir birey olmasını istiyorasanız onu bu sporlarla tanıştırın
Yaşam 25 Ocak 2016 - 16:26

Çocuklarınız için sporun bir alışkanlık olmasını sağlamak onların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimleri için çok önemli. Çocuğunuzun yaşına uygun spor aktivitelerinin neler olduğunu bir uzmana danışarak onların özgüvenli bireyler olmalarını sağlayabilirsiniz. 

jimlastik

Peki hangi yaşta, hangi sporu yapmak gerekir? Hangi spor dalıyla uğraşmak çocuğa yarar sağlar. Ya da hangi spor dalına hangi yaşta başlamak doğru olur. Just Kidding'in kurucusu Seda Boyner “Spor yapma konusunda önemli olan sizin ne istediğiniz, hangi spor dalını sevdiğiniz değil, çocuğunuzun ne istediği, hangi spora ilgisi, sevgisi, yatkınlığı olduğudur. Çocuğunuz ilgisi olan spor dalında başarılı olmaya başladığında onu ödüllendirin ve cesaretlendirin. Başarısız olduğu spor dalı içinse asla ısrarcı olmayın. “ dedi.

6 YAŞINDA VE DAHA KÜÇÜKLER HANGİ SPORU YAPMALI?

Bir spor branşının çocuk için uygun olup olmaması genellikle aktivitelerin süresi ve yoğunluğu ile yakın ilgili olduğunu dile getiren Boyner yaş grubuna uygun ağırlık programlarının ancak ve ancak bu alanın uzmanı gözetiminde yapılmasını tavsiye ediyor. Her çocuğa adanan kişisel eğitmenler eşliğinde aileler çocuklarının bedensel ve zihinsel gelişimlerini sağlanan raporlar ile takip ederken, özel ders sistemi ile en uygun programlar çocuklara uygulanıyor.

yüzme

YAPABİLECEKLERİ SPORLAR
Jimnastik,
Kickbox,
Yüzme,
Karate,
Danslı Oyunlar

Son güncelleme: 10:29 - 02.02.2016
Etiketler