Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ailenin minik üyesine dair olmazsa olmazlar
Ailenin minik üyesine dair olmazsa olmazlar
Anne olmanın sonuçlarından biri de bebek büyüyüp okula başlayıncaya kadar adeta bir hamal gibi, koca bir çantayla dolaşmak zorunda olmaktır.
Yaşam 20 Mayıs 2016 - 23:44

Birgan BİLEKE

Anne olmanın sonuçlarından biri de bebek büyüyüp okula başlayıncaya kadar adeta bir hamal gibi, koca bir çantayla dolaşmak zorunda olmaktır. Bu çanta çoğu zaman kurtarıcıdır çünkü içinde yedek biberondan kıyafete, alt değiştirme bezinden emziğe pek çok eşya bulunur. Fakat bir de evde olması gerekenler var…

Bebeğin her an neye ihtiyacı olacağı önceden kestiremeyeceğinden her zaman ağır olacak çanta, anneye taşıma kolaylığı sağlamalı ve uzun süre kullanıma olanak veren kalitede olmalıdır. Siz de bu özelliklere sahip bir çanta hediye ederek anneyi sevindirebilirsiniz. Yanınızda taşıyamayacağınız ama minik bebeğin odasında olmazsa olmazlar ise şöyle sıralanıyor:

19

En güzel çocukluk anıları oyuncaklarda saklı

Çocukluğumuza dair unutulmaz anılarımız arasında, oyuncaklarımızla geçirdiğimiz anların yeri bir başka. Hele bazı oyuncaklar vardır ki en iyi arkadaşımız olur ve hayat boyu bize eşlik eder. İşte bu yüzden bebeğinize eşlik edecek özel arkadaşını hediye eden kişi siz olabilirsiniz.

18

Banyo sonrası keyfine özel

Yıkanırken büyük keyif alan bebeklerin üşümemesi için, çıktıkları anda yüzde yüz pamuk bir bornoza sarılmaları onları mutlu eder ve korur. Hem sağlık hem de kullanım açısından avantaj sağlayan organik bornoz takımlarından birini mutlaka siz de edinmelisiniz.

Güvenliği ön planda tutanlara

Yeni bebek sahibi olanların her hareketi koruma içgüdüsünden etkilenir. O nedenle eğer bütçeniz de uygunsa, bebeğinizin arabada konforlu ve güvenli bir yolculuk yapması için kaliteli bir araba koltuğu satın almalısınız.

17

Uyusun da büyüsün

Büyüme döneminde dengeli bir uyku düzenine sahip olan bebekler sağlıklı büyür. Duvarlara asılacak sevimli görseller yansıtan ve görüntü eşliğinde ses veren özel tasarımlar, bebeğin hayal gücünü geliştirmenin yanı sıra rahat bir uyku uyumalarına da yardımcı olur.

Hijyen hayat kurtarır

1- Bebekler çok sık ishal olduklarından mevye ve sebzeler dikkatlice yıkanmalıdır.
2- Emzirme sırasında anneler mutlaka göğüslerini temiz tutmalı ve her emzirme öncesi mutlaka göğüs ucu temiz suyla silinmelidir.
3- Anneler bebekleriyle çok sık dokunarak iletişim kurduklarından mutlaka tırnakları kısa, elleri ve giysileri temiz olmalıdır.
4- Takı da takmaması gereken anneler ellerini sık sık sabunlu suyla yıkamalıdır.
5- Bebekleri çok sık öpmek sakıncalıdır çünkü bu yolla bebeğe bulaştırılacak her mikrop onun solunum yolu ve cildiyle ilgili sağlık problemleri yaşamasına neden olabilir.
6- Bebeğin günlük banyosu yaptırılmalı ve sonrasında içinde mikrop birikebilecek tırnakları kısa kesilmelidir.