Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
AKUT, destek olmaya çağırıyor
AKUT, destek olmaya çağırıyor
AKUT'tan iyiliği paylaşma çağrısı...
Yaşam 6 Kasım 2016 - 15:26

Sadece 10 TL bağış yaparak siz de AKUT’a bağış yapabilirsiniz.

akut3

AKUT’U TANIYALIM

Türkiye’de özellikle dağcılık sporunda kaza geçiren veya kaybolanların arama ve kurtarılmaları konusunda uzmanlaşmış bir kurumun bulunmamasından kaynaklanan boşluğun doldurulması derneğin kuruluş amacıdır. 1994 yılında yaşanan bir dağ kazasının ardından Ali Nasuh Mahruki’nin önemli çabaları ile bir araya gelen gönüllü dağcıların oluşturduğu bu topluluk ilk kez 1995 yılı Aralık ayında Uludağ Keşiştepe’de yapılan bir arama kurtarma operasyonunda AKUT adını kullanmış ve yoğun sis, dondurucu soğuk ve kar yağışına rağmen mahsur kalan kişiler kurtarılmıştır. AKUT, arama-kurtarma çalışmalarına her geçen gün devam etmektedir.

akut1

AKUT’TAN HEPİMİZE MESAJ VAR!

Sevgili AKUT Dostu;

Bu yıl 38. kez düzenlenecek olan İstanbul maratonunda adımlarımı AKUT’un “Her Adım Bir HAYAT” projesi için atacağım.

AKUT benim için kutsal bir kurum. Başta insan hayatı olmak üzere, yaşamı tehlikede olan tüm canlılara el uzatan gönüllü kahramanlarıyla, ülkemize değer katan bir iyilik zincirinin adı AKUT…

Bu iyiliği bizlerle paylaşmaya, paylaşarak çoğaltmaya var mısınız?

Siz de benim her adımımda AKUT’a destek olmak, AKUT’un her operasyonunda bir cana hayat vermesine katkıda bulunmak ister misiniz?

İstanbul Maratonunda 15 km koşarak AKUT'un ortalama bir operasyon bedeli olan 3.200 TL bağış toplamayı hedefliyorum.

Sadece 10 TL bağış yaparak siz de AKUT’a katkı sağlayabilirsiniz.

BAĞIŞ LİNKİM;

https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC14956