Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alev savaşçıları
Alev savaşçıları
Kadınlar her meslek alanında “Biz de varız” diyor. Zorlu ve tehlikeli mesleklerin başında yer alan itfaiyecilikte de kendini kanıtlayan ve Balıkesir’de görev yapan cesur kadınlar meslekleriyle gurur duyduklarını söylüyor.
Yaşam 29 Ağustos 2016 - 06:53

Kadınlar her meslek alanında “Biz de varız” diyor. Zorlu ve tehlikeli mesleklerin başında yer alan itfaiyecilikte de kendini kanıtlayan ve Balıkesir'de görev yapan cesur kadınlar meslekleriyle gurur duyduklarını söylüyor.

11

KENDİ CANLARINI HİÇE SAYIYORLAR

BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görevli yedi kadın itfaiyeci, aldıkları eğitimler ve katıldıkları tatbikatlar sayesinde yangınla mücadeleye hazır bekliyor. Zamanla yarışarak hayat kurtarmak için kendi canlarını hiçe sayan kadın itfaiyecilerin hiçbiri mesleğin zorluklarından şikayetçi olmuyor.

13

MESLEĞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

MESLEKLERİNİ severek yaptığını söyleyen itfaiyeciler “Mesleğimizi yapmaktan gurur duyuyoruz. Yangınlara ve trafik kazalarına gidiyoruz. Evet, zor bir mesleğimiz var, ama biri bize teşekkür ettiğinde bütün yorgunluğumuzu unutuyoruz. Ayrıca hayat kurtardığımızda da bunun onurunu taşıyoruz” diyor.

Sıkışmalı trafik kazalarına müdahale etmek, bir hayvanı kurtarmak ve alevlerin arasına dalıp bir canlıyı kurtarmak, kahraman kadın itfaiyecilerin bu mesleğe bağlanmalarını ve işlerini severek yapmalarını sağlıyor.

12

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.