Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Altın kuğu sözünü tuttu
Altın kuğu sözünü tuttu
Hobi olarak 29 yaşında tanıştığı artistik buz pateninde kısa sürede büyük başarılar kazanan 34 yaşındaki elektrik-elektronik mühendisi Naz Arıcı, Almanya’da düzenlenen Yetişkinler Artistik Buz Pateni Dünya Şampiyonası’nda birinci olarak altın madalya kazandı.
Yaşam 24 Haziran 2016 - 00:59

Hobi olarak 29 yaşında tanıştığı artistik buz pateninde kısa sürede büyük başarılar kazanan 34 yaşındaki elektrik-elektronik mühendisi Naz Arıcı, Almanya'da düzenlenen Yetişkinler Artistik Buz Pateni Dünya Şampiyonası'nda birinci olarak altın madalya kazandı.

46

iKi YARIŞMADA iKi ALTIN

Klasmanında Türkiye'ye ikinci altın madalyayı getiren sporcu, “Şampiyona öncesi altın madalyayla dönme sözü vermiştim. Sözümü tuttuğum için çok mutluyum” dedi. Bu yarışmaya katılan ilk Türk sporcu olma özelliğini taşıyan Arıcı, 13 ülkeden toplam 36 sporcu arasından sıyrılıp birincilik kürsüsüne çıktı.

NAZ Arıcı: “inanmak başarmanın yarısıdır”

HERKESE TAVSiYE EDERiM

‘Altın Kuğu' lakaplı sporcu, Amerika, Fransa, Almanya, Rusya, Kanada ve Ukrayna gibi buz pateninde söz sahibi ülkelerin sporcularını geride bıraktı, Arıcı, “Buz pateni sevgisi olan herkese yaşı kaç olursa olsun bu spora yönelmelerini tavsiye ederim. Bu sporu yapabileceklerinin canlı örneği benim” diye konuştu.

48

Günde yedi saat çalışıyor

Günde yedi saat buzda çalışan Arıcı, bu güne kadar katıldığı iki yarışmada da birinci olmayı başardı.

Son güncelleme: 14:25 - 25.10.2016