Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ameliyatsız gençleşin
Ameliyatsız gençleşin
Estetik operasyonlardan çekinenler artık “Peptidli Hyalüronik Asit Dolgu” uygulamasıyla yıllara meydan okuyabilir. Zira peptidli dolgular hem azalan kolajeni yerine koyuyor, hem de cildin kendi kolajenini aktive ediyor
Yaşam 20 Kasım 2016 - 01:11

Estetik operasyonlardan çekinenler artık “Peptidli Hyalüronik Asit Dolgu” uygulamasıyla yıllara meydan okuyabilir. Zira peptidli dolgular hem azalan kolajeni yerine koyuyor, hem de cildin kendi kolajenini aktive ediyor

Dr. Eylem Acar Kliniği'nin sahibi Dermatolog Dr. Eylem Acar, tüm dünyada botokstan sonra en çok uygulanan anti-aging yöntemlerinden biri olan dolgu enjeksiyonlarıyla ilgili bilgi verdi…

Hyalüronik asit nedir?

Hyalüronik asit, vücudun en önemli yapı taşlarından biridir ve kan damarlarından, iç organlara, cilt içinden eklemlere kadar hemen her yerde bulunur. Hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı maddesidir. En fazla bebek cildinde bulunur. Bu yüzden canlı, nemi fazla, parlak ciltlere bebek gibi deriz. Hyalüronik asit cilde canlılığı, nemi ve gerginliği veren hücre matriksini oluşturur.
Ciltteki yaşlanma süreci hyalüronik asidin 25-30'lu yaşlardan itibaren azalması nedeniyle hız kazanır. Nemli olmayan, direnci zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar. Henüz bu sorunlar oluşmadan yaşlanma sürecini geciktirmek için de dolgulardan faydalanabiliriz. Dışarıdan verilecek saf hyalüronik asit cildin savunmasını artıracak ve yaşlanma sürecini geriletecektir.
Dolgu enjeksiyonu uygulamalarında en çok kullanılan içeriklerden biri hyalüronik asittir. Yüz şeklinin dengeli volümetrik yapılandırılmasında hyalüronik asit, uzun zamandır güvenle kullanılıyor. Cilt altına kolaylıkla yerleşerek zamanla deforme olan, çöken, kırışan dokuları destekliyor ve natürel bir görüntü elde ediliyor. Üstelik cildiniz operasyon izi taşımıyor. Yanak boşlukları, alın kenarları, göz çevresi çukuru, burun kenarından ağız köşesine inen çizgilerde, dudaklarda, el üstleri ve alında da kullanılabiliyor. Yapay görüntünün kaliteli olmayan dolgu malzemeleri ile oluşma ihtimali vardır. Tecrübeli ellerde yapılan aşırıya kaçmayan dolgular ile en çok yakışan, doğal görünüm elde edilir.

Erkekler de yaptırabilir mi?

Hem kadında hem erkekte yaşla birlikte cilt altındaki hyalüronik asidin azalması sonucu cilt esnekliğini kaybeder. Bu kayıp sonunda sarkmalar, çökmeler ve kırışıklıklar  meydana gelebilir. Genel olarak yaygın düşünce uygulamayı kadınların yaptırdığı yönünde olmakla birlikte erkeklerde hacimlendirme ve şekillendirme için dermal dolguların kullanımı doğal görünümlü sonuçlar vermektedir.

33

Yan etkileri var mıdır?

Dermatolojide  hyalüronik asit uygulamaları, cildin yaşlanma sürecini gerileterek cildin daha genç yapıda olmasını ve bu sağlıklı cilt yapısının geçen zamana rağmen genç kalmasını sağlar. Doğal dolgularda  yabancı molekül içermeyen saf halde hyalüronik asitler vardır. Bunlar cildin gençlik veren komponentlerini uyararak onların yeniden üretilmesini sağlarlar. Cilde saf hyalüronik asit verilmesi gayet güvenlidir.

44

Kolay bir uygulama mı?

Enjeksiyon işlemi uzman kişiler tarafından uygulandığı takdirde sadece 10-15 dakika sürer. Fakat hekiminizle uygulama öncesi beklentileriniz konusunda konuşmalısınız. Bunun için bir zaman ayırmalısınız. Uygulama herhangi zamanda örneğin çalışanlar için öğle tatilinde bile yapılabilir, sonrasında rahatlıkla normal yaşama veya işine dönebilir.

Cildi nasıl yeniler?

Hyalüronik asit, kimi cilt serumlarında, kırışıklık tedavilerinde, tıpta hücre yenileme alanında kullanıldığı gibi; ortopedi alanında kıkırdak dokusu yenilemeye yardımcı enjeksiyonlar gibi birçok alanda kullanılıyor. Dolgu olarak nemlendirme olanağı daha yüksek bir formülle ve yüzde 100 saf olarak kullanılmaktadır. Volüm ve gençleştirme etkisi bir arada yapılabilmektedir. Doğal dolgu uygulaması ile hem cildin yüzeyini yenileme ve ışıltı kazandırma hem de elastikiyet kaybı, doku erimesi gibi volüm ihtiyacı olan bölgelerde kullanılmaktadır.

Ağrılı bir işlem midir?

Geçmişte yapılan uygulamalarda bir miktar ağrı olmaktaydı. Ancak yeni teknolojik  uygulamalarla  lokal anestezik maddeler de dolguların içinde yer alabilmekte. Bu da daha konforlu bir uygulama sağlamakta. Ayrıca işlem öncesi yapılan lokal anestezik uygulamalar da ağrı eşiği düşük kişilerin daha rahat uygulama yaşamasını sağlar.

34

Ne zaman sonuç verir?

İşlem yapıldığı anda hemen sonuç verir. Yüz anatomisine ve oranlarına uygun yapılan dolgu işlemleri dışarıdan natürel bir görüntü verir.

Etkisi ne kadar sürer?

Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, cilt yapısı, esnekliği, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı ve kalitesi gibi çok faktöre bağlıdır. Ancak yeni gelişen teknoloji sayesinde dolgu maddelerinin üretim kalitesi ve içeriği de oldukça yenilendi, gelişti. Son zamanlarda üretilen peptitli dolgulardan uzun süre etkili sonuçlar alınıyor.

Haftaya: SAÇLARINIZ SAÇ DOLGUSUYLA DOLGUNLAŞSIN

Son güncelleme: 01:16 - 20.11.2016