Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ameliyatsız göz kapağı estetiğiyle 10 yaş gençleşin
Ameliyatsız göz kapağı estetiğiyle 10 yaş gençleşin
İlerleyen yaşla birlikte göz kapaklarında oluşan sarkmalar yüzde yorgun ve yaşlı bir ifadeye yol açıyor. Ancak ameliyatsız bir yöntem olan plazma enerjisiyle bu sorundan kurtulup, yıllara meydan okumak mümkün…
Yaşam 30 Temmuz 2017 - 04:05

Nasıl bir yöntem?

Göz çevresine başarılı bir şekilde uygulanan botoks, dolgu, mezoterapi ve PRP uygulamaları maalesef göz kapaklarındaki sorunları tamamen gidermiyor. Dünyada da birçok ülkede başarılı bir şekilde kullanılan plazma enerjisi ise göz kapaklarına gençlik aşılıyor… Madde katı haldeyken enerji verilirse önce sıvı sonra da gaz haline geçer. İşte tam bu halde enerji vermeye devam edilirse, plazma elde edilmiş olur. Bu enerji farkıyla çeşitli uygulamalar uzun zamandır kullanılmaktadır.

nasil-bir-yontem

Herkese uygulanabilir mi?

Bu yöntem sadece bağışıklık sistemi bozuk kişilere ve kronik cilt hastalığı olanlara uygulanmaz.

Uygulama sonrası neler yapılmalı?

Uygulama için bölge lokal anestezik kremlerle 30 dakika uyuşturulur. Yüzey, bir dezenfektanla temizlenip buz uygulaması yapılarak işlem tamamlanır. Kozmetik veya ilaç kullanılmaz. Mutlaka renkli güneş koruyucular lezyon görünmeyecek şekilde uygulanmalıdır. 1 hafta 10 gün içinde kabuklanmalar tamamen dökülür ve alttan pembe, sağlıklı yeni deri ortaya çıkar. Bu dönemde de güneşten korumak çok önemlidir.

Hangi sorunlarda etkili?

Alt ve üst göz kapağı kırışıklıkları başta olmak üzere bu yöntem şu gibi durumlarda çok etkili:
– Yüzdeki kırışıklık özellikle dudak üstü çizgileri;
– Güneş ve hamilelik kaynaklı lekeler;
– Akne ve yara izleri,
– Yüzeysel benler ve siğiller.

Yan etkileri var mı?

Göz kapakları ameliyat olma sınırına gelen fakat ameliyat olmaktan çekinen, bu durumdan rahatsız olan kişiler için bu yöntem çok güzel bir seçenek… Sadece lokal anestezik kremler ile uyuşturularak yapılabilen ve kısa sürede iyileşme sağlayan, ağrı, acı gibi işlem sonrası sorun yaşatmayan ve yan etkisi olmayan bir tedavi seçeneğidir.

yan-etkileri

Avantajları neler?

Ayda bir uygulama yapmak kaydıyla, 1-3 seans uygulanır. Seans süreleri kişinin ve kırışıklıkların durumuna göre değişir.