Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sporcu anne taze annelere ilham olacak
Sporcu anne taze annelere ilham olacak
Antalya'da yaşayan eski milli eskrimci 28 yaşındaki Duygu Sarıtaş, hamilelik kilolarından şikayetçi annelere, bir yandan bebeklerine bakıp diğer yandan kilo vermenin sırrını açıkladı. Kendisinin de 10 ay önce doğum yaptığını söyleyen Sarıtaş, ev ortamında çamaşırları katlamayı ve bebeğinin oyun saatini nasıl spor saatine çevirdiğini anlattı.
Yaşam 27 Ağustos 2016 - 12:07

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu Duygu Sarıtaş, 10 yaşında eskrim sporuna başladığını, 15 yaşından sonra da 7 yıl milli takım için ter döktüğünü anlattı. Antalya Eskrim Kulübü kurucusu ve antrenörü Duygu Sarıtaş, antrenmanlarını 10 aylık kızı Eliz ile birlikte yaptığını aktardı.

Foto: DHA

Foto: DHA

Evde bebeğinin eşyalarını katlamayı ve dolaptaki raflara dizmeyi bile sportif bakış açısıyla yaptığını söyleyen Sarıtaş, “Kızımın elbiselerini raflara koyarken bacak antrenmanı yapıyorum. Kızımın oyun saatinde mekik ve üst bölgeyi çalıştırarak sıkılaşıyorum. Benim evimde her hareketin bir spor bağlantısı vardır. Bu nedenle 10 ayda eski fit görünümüme kavuştum” dedi.

Foto: DHA

Foto: DHA

Sarıtaş, “Doğumun ardından iş ve spor hayatına ara vermek zorunda kaldım. Bu süre içinde çocuklu kadınların kendilerine zaman ayıramadığını fark ettim. Bu nedenle bir yandan ev işleri bir yandan bebek bakımı arasında nasıl spor yapılır üzerine yoğunlaştım. Bebek anneyi izlemeyi seviyor. Beni izlerken onun algıları güçleniyor, benim fiziksel görünümüm güzelleşiyor. Anneler bebeklerini karşılarına koyarak onlarla vakit geçirip spor yapabilir. Anneler yeter ki istesin. Evdeki her anlarını spora çevirebilirler” dedi.

Foto: DHA

Foto: DHA

Günümüz fitness ve pilates hareketlerini ev ortamına uyarladığını belirten Sarıtaş, açtığı instagram ve facebook adresi üzerinden de takipçilerine neler yapmaları gerektiğini fotoğraf ve görüntülerle anlattığını kaydetti.

Foto: DHA

Foto: DHA

Gelecekte profesyonel boyuta taşımaya planladığı projesi için anne ve çocuklarını spor kamplarında buluşturmayı hedeflediğini söyleyen Sarıtaş, “Anneler artık ev işleri ve çocuk bakımına gömülmeyecek. Bebekleri ile oynarken mekik, çamaşır katlarken bacak çalıştırabilecekler” diye konuştu.

Foto: DHA

Foto: DHA

DHA

Son güncelleme: 12:23 - 27.08.2016