Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Annesine dönor oldu
Annesine dönor oldu
İzmir’de karaciğer nakli gereken annesi Aysel Özduran’a donör olmak isteyen üniversite öğrencisi Gizem Duran annesinin mezuniyet şartı koşmasının ardından diplomasını aldı, ameliyat masasına yattı.
Yaşam 7 Temmuz 2016 - 22:41

İzmir'de karaciğer nakli gereken annesi Aysel Özduran'a donör olmak isteyen üniversite öğrencisi Gizem Duran annesinin mezuniyet şartı koşmasının ardından diplomasını aldı, ameliyat masasına yattı.

Törene Gizem'in annesi ve teyzesi birlikte katıldı.

AİLE PERİŞAN OLMUŞTU

53 yaşındaki Aysel Özduran'a geçen yıl otoimmün hepatit tanısı konuldu. Karaciğerin iflasına neden olan bu beklenmedik hastalık, eşi Rıfat, oğlu İsmail ve kızı Gizem Özduran'ı perişan etti. Eşi ve çocukları organ vermek için gönüllü oldu ancak tetkikler sonucu sadece kızı uygun verici olabiliyordu. Gizem Özduran, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Muğla Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Bölümü 2'nci sınıf öğrencisiydi.

Aysel Özduran, “Kızımın ısrarı benim itirazlarımla hep çarpıştı. Kazanan o oldu. Kızım bana ikinci bir hayat verdi” dedi.

MEZUNİYET SONRASI AMELİYAT

ANNESİ kızının “Hemen ameliyat olalım” önerisini reddetti. Kızının okulunu bitirip mezun olması halinde bunu kabul edeceğini söyledi. 20 yaşındaki Gizem eğitimini tamamladı, mezuniyet töreninde kep attı ve İzmir'e dönüp annesiyle birlikte 10 Haziran'da ameliyat masasına yattı. Başarılı geçen ameliyatın ardından önce Gizem, sonra Aysel Özduran taburcu oldu. Şimdi anne-kız ve tüm aile geleceğe umutla bakıyor…

Gizem Özduran donör olabileceği belli olduktan sonra annesinin organ almamak için bahaneler yarattığını ve kadavra beklediğini söyledi. Gizem “Artık tüm endişelerim bitti, huzur doluyum. Dünyanın en mutlu insanı benim” diyor…