Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aristokrat fırfır baharda çok feminen
Aristokrat fırfır baharda çok feminen
İlk olarak 16. yüzyılda soyluların simgesi olan fırfır, 1970’lerde etek uçlarında ve bluz kollarında çıktı karşımıza.
Yaşam 18 Mart 2016 - 23:58

İlk olarak 16. yüzyılda soyluların simgesi olan fırfır, 1970'lerde etek uçlarında ve bluz kollarında çıktı karşımıza. Yeni sezonda ise en yumuşak kumaşlarda, kırılgan ve akışkan formda düşündüğünüzden daha katmanlı bir hikâye yazmak için geri döndü…

Fırfır 16. yüzyılda öyle asil ve dokunulmazdı ki, bir dönem İngiltere'de belli bir toplumsal statüde olmayanların fırfırlı gömlek giymesi yasaklandı. Çizgili kumaşlar, emprimeler, frapan renklerle her zaman kendi modasını yarattı. Modanın tarih boyunca değişimine ayna tutan detaylardan biri oldu.

Her ortama uyumlu silüetler

Fırfır, hippi yaşam tarzının en feminen detayı oldu. Yeni sezonda her tasarımcı fırfırları farklı şekilde kullanıyor ama daha şık ve klasik formlarda. Enerjik görünüm ve şıklığı bir araya getirebilen detayların başında gelen fırfır, belli ki sokağın ritmini de değiştirecek. Ofis kombinlerinde kurtarıcı rolü üstlenebilir ama çok katmanlı hale getirmeden. Kottan uçuşan kumaşlara, desenden sade ve düz renklere kadar genişleyen alternatiflerle fırfır, 2016 ilkbahar-yaz sezonunda da kendine önemli bir yer buluyor.

Hareketli etekler

Klasik çizgisinden ödün vermeden yenilikçi bir yaklaşım benimseyen markalar, fırfırlar ve vintage tonların hâkimiyetinde. Bu sezon eteklere ilgi artıyor. Özellikle etek boyları uzun ve hareketli detaylarla süsleniyor. Volanlar, fırfırlar, pililer, piliseler eteklere hareket veriyor.

Etiketler