Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
AVON, Meme Kanseri ile mücadeleyi ‘kafaya taktı’
AVON, Meme Kanseri ile mücadeleyi ‘kafaya taktı’
Meme kanserine destek için yepyeni bir hashtag’iyle sosyal medya pembeye boyanacak!
Yaşam 30 Eylül 2016 - 15:10

AVON, 20 yıldır kesintisiz sürdürdüğü Meme Kanseri ile Mücadele Projesi'nde daha fazla kadına ulaşmak ve daha fazla farkındalık sağlamak üzere yeni bir slogan ve sembolle yola devam ediyor. Meme Kanseri Farkındalık Ayı olan Ekim itibarıyla “Biz bu mücadeleyi kafaya taktık” yaklaşımını benimseyen marka, kadınları pembe peruk ve saç aksesuarları ile konuya dikkat çekmeye çağırıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kadının yaşamına güzellik katan marka, Türkiye'nin kadın sağlığı konusunda en kapsamlı ve en uzun soluklu sosyal sorumluluk çalışması olan Meme Kanseri ile Mücadele Projesi'ni 1996 yılından bu yana istikrarla sürdürüyor. Bu kapsamda bugüne kadar 4 milyon TL fon toplayan, 10 binin üzerinde kadına ücretsiz mamografi taraması ve 1.200 kişiye ek teşhis olanağı sağlayan AVON Türkiye, aynı zamanda defileler, sergiler, yürüyüşler, araştırmalarla meme kanserine ilişkin farkındalık yaratılması konusunda önemli destek sağlıyor.

#kafayataktık hashtag'iyle sosyal medya pembeye boyanacak

Projenin 20'nci yılında projeye hem yeni bir enerji katmak hem de bilinirlik ve farkındalığını artırmak hedefiyle harekete geçen markan için Meme Kanseri Farkındalık Ayı olan Ekim itibariyle yeni bir sembol ve slogan oluşturuldu.

“Meme Kanseri ile Mücadeleyi Kafaya Taktık” sloganı ve buna eşlik eden pembe peruk ve saç aksesuarlarıyla konuya ilişkin gündem yaratılması hedefleniyor. Marka bu kapsamda tüm kadınları saçlarına takacakları pembe aksesuarlarla çekecekleri fotoğrafları #kafayataktık hashtag'iyle sosyal medya hesaplarında paylaşmaya davet ediyor. Marka, herhangi bir aksesuar bulamayanlar için ise özel bir uygulama oluşturdu. Böylece kampanyayı desteklemek isteyenler mevcut fotoğrafları üzerinde oynayarak bu mücadeleyi kafaya taktıklarının simgesi olan pembe peruklu fotoğraflarını oluşturabiliyor.