Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aygaz’dan Kadına Şiddete Hayır Manifestosu
Aygaz’dan Kadına Şiddete Hayır Manifestosu
Aygaz, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde “Aygaz Kadına Şiddete Karşı” projesi için düğmeye basıyor
Yaşam 25 Kasım 2016 - 15:51

Kadına Yönelik Şiddete Hayır Manifestosunu tüm çalışanlarının imzasına açan Aygaz, bilinçlendirme çalışmaları kapsamında bayi ve istasyonlarına posterler asıyor, bayileri aracılığıyla kadın müşterilerine el ilanı dağıtıyor.

kadin-siddet1

Aygaz, Birleşmiş Milletler'in Turuncu Günü Hareketi adı ile andığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde tüm çalışanları ve Türkiye'nin 81 ilinde 4000'e varan bayisi ile ülke çapında farkındalık yaratacak “Aygaz Kadına Şiddete Karşı” iletişim kampanyasını başlatıyor.

AYGAZ’IN MANİFESTOSU

Aygaz Kadına Yönelik Şiddete Karşı, çünkü kadına yönelik şiddet:

İnsan hakları ihlalidir.
Bir kadın sorunu değil, tüm toplumun sorunudur.
Sosyal ve ekonomik kalkınmaya engeldir.
Kadının fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları yaşamasına neden olur.
Çocukların fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimini olumsuz etkiler.
Kadının özgür seçim hakkını engeller.
Toplumsal cinsiyet eşitliğinin önündeki en temel engellerden biridir.
Sadece bireyin değil, aile ve toplumun da sosyal ve duygusal olarak etkilenmesine yol açar.
Sessiz kaldığımız sürece suça ortak olmaktır.
Kendiliğinden sona ermez; harekete geçmek gerekir.

kadin-siddet2

HEDEFİMİZ, TOPLUMDAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİN SAĞLANMASI

Kadına yönelik şiddetin bir kadın sorunu değil, toplumsal bir sorun, bir insan hakları ihlali olduğunu, tüm toplumun kalkınmasına engel olan bu meselenin kendiliğinden çözülmesini beklemeyip, harekete geçmek gerektiğini belirten Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel: “Kadınları profesyonel gelişim imkânları ile desteklemenin yanı sıra, kadına yönelik şiddete karşı toplumu bilinçlendirici projelerde yer almanın önemine inanıyoruz. Aygaz tesisleri, bayileri ve istasyonlarıyla Türkiye'nin her yerinde; bu bizim doğrudan topluma dokunabildiğimiz, geniş çaplı bir iletişim kampanyası yürütebilmemize olanak sağlıyor. Hedefimiz, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına, özgür ve katılımcı bir sosyal ve ekonomik hayatın inşasına katkıda bulunmak. Atacağımız bu adımların toplumumuza faydalı olmasını diliyor, bu projeye destek veren çalışan ve bayilerimize teşekkür ediyorum” dedi

Son güncelleme: 15:54 - 25.11.2016