Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bacak içi sarkmaların çaresi var
Bacak içi sarkmaların çaresi var
Fazla kilo verme, ilerleyen yaş ve doğum gibi nedenler bacak içi sarkmalarına neden olur.
Yaşam 3 Mayıs 2016 - 00:10

Fazla kilo verme, ilerleyen yaş ve doğum gibi nedenler bacak içi sarkmalarına neden olur. Bu sorun, bacakların birbirine sürtmesi ve sonucunda pişik oluşması gibi yaşam kalitesini düşüren durumlara yol açabildiği gibi estetik açıdan da rahatsız edicidir…

14

Bacakların iç kısımları yapıları gereği hızla gevşeme ve sarkma eğilimindedir. Bu bölge, kilo alındığında kolayca balon gibi şişer ve deforme olur. Güneş ışınlarına maruz kalmak da problemi arttırır. Bacak içlerinin birbirine sürtmesi pişik ve renk değişikliği gibi sorunlara neden olmasının yanında yaşam kalitesini de düşürür. Üst üste yığılan doku dize doğru dalgalanmalar yaratır. Sorunun çok ileri seviyede olması ‘şalvar deformitesi' olarak adlandırılır. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, bacak içi estetiğiyle ilgili bilgiler verdi…

15

En etkili tedavi
Bacak içindeki sorun önden başlar ve arkaya doğru uzanır. Bu nedenle problemli bölge şekil itibariyle huni olarak ele alınmalıdır. Yeni bir yöntem olan spiral bacak germe, bu bölgedeki tüm sorunları çözer.

16

Uygulama yöntemleri
Bacak içi (uyluk) germe ameliyatı, bacağın iç kısımlarına gevşek ve sarkık bir görünüm veren yağ dokusu veya cilt fazlalıklarının uzaklaştırılması operasyonudur. Spiral bacak germe yönteminde sarkmış ve yağ dolu bölge liposuction uygulanarak inceltilir ve kalan gevşek sarkmış deri de spiral  şekilde çıkartılır, sonrasında germe işlemi yapılır. Germe işlemi perine kas zarlarına yapıldığı için genital bölgeyi çekmez ve kalan izler gizli kalır.

17

Ameliyatsız germe…
Bacak içi gevşedikten ve sarktıktan sonra tek çözüm operasyondur. Ancak operasyon istemeyen kişilerde özellikle üç dalga boylu lazer liposuction cihazları yüzde 30 kadar sıkılaşma sağlayabilir. Bu tür sıkılaşma işlemleriyle elde edilen sonuçlar kısa ömürlü olmaktadır.