Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bahara hazırlığı keyfe dönüştürmek elinizde!
Bahara hazırlığı keyfe dönüştürmek elinizde!
Programınızı ayarladınız. Temizlik yapacağınız gün artık belli; o gün yorulacağınız da kesin.
Yaşam 30 Mart 2016 - 00:41

Birgan BiLEKE

Yepyeni bir mevsime girmeye hazırlandığınız bu dönemde, herkes farklı bir hazırlık peşinde. Kimi yaza fit girmek için spor ve diyet programı hazırlarken kimi de yaşam alanına baharın enerjisini taşımaya hazırlanıyor…

Eşlikçileriniz önemli

Temizlik yaparken yorgunluktan bitap düşecek olsanız da eğer günün sonu güzel bitecekse tüm yaşadıklarınıza değer. Bu süreçte eğer yanınızda size eşlik etmekten mutlu olacak, şikayet etmeyi sevmeyen ve hamarat bir arkadaşınız olursa, değmeyin keyfinize. Yok eğer işlerinizi daima minik yardımcınızla (kızınız ya da oğlunuzla) yapıyorsanız o zaman zaten çok şanslısınız.

Müziksiz olmaz…

Size enerji veren, en zor zamanlarda bile mırıldanmaktan ya da bağıra çağıra söylemekten hoşlandığınız şarkılar mutlaka vardır. İşte bu şarkılardan oluşan bir CD hazırlamak ve gerek yeri süpürürken gerekse toz alırken adeta bir klip çeker gibi dans edip şarkı söylemek keyfinize keyif katabilir.

Zevkli molalar

Gün ortasında size enerji verecek mis gibi kokan bir kahve ve ağzınıza layık lezzetlerden oluşan bir mönü, temizliğe sabahki hızla devam etmenizi sağlayabilir. Temizlik yaparken kullandığınız güzergah üzerinde yer alan masaya rengarenk drajeler ya da meyve suları yerleştirmek size avantaj sağlayabilir.

Malzemelerinizi özenle seçin

Hangi zemini temizlerken nasıl bir ürün kullanmanız gerektiğinden, mikrofiber bezlerin sağladığı avantajlara temizlik yaparken öğrenilen pek çok şey var. Bu ürünleri seçerken tabii ki en kalitelisini ve kullanışlısını seçeceksiniz. Fakat gerek form gerekse renk açısından tercihinizi eğlenceli olandan yana kullanmak gününüzü şenlendirebilir. Tıpkı toz almaya yarayan bu mor ürün gibi…