Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bal arıları mühendis olacak
Bal arıları mühendis olacak
Proje kapsamında bugüne kadar dört bine yakın öğrenciye ulaşıldı.
Yaşam 10 Mayıs 2016 - 02:08

‘Ülkem İçin Projesi' kapsamında Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde uygulanacak ‘Bal Arıları Mühendis Oluyor' sosyal sorumluluk projesi büyük ilgi görüyor.

75

KIZ ÇOCUKLARI TEŞViK EDiLiYOR

Toplumda cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak, iş kültüründe ve sosyal hayatta daha eşitlikçi bir yaklaşım geliştirmek hedefiyle başlatılan, ‘Bal Arıları Mühendis Oluyor' kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında önceki gün Kars Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencileri için bir eğitim düzenlendi.

74

MÜHENDiS OLANA STAJ iMKANI

Koç Holding-Ford Otosan'ın hazırladığı projenin koordinatörü Özlem Başdoğan ve Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş, “Kız öğrencileri özendirip cesaretlendireceğiz. Meslek seçiminde toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin sonuçlarını anlatıyoruz” diye konuştular. Proje sonunda kız öğrencileri staj olanağı da bekliyor. Â DHA