Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Balık ağları yüzünden ölmüş
Balık ağları yüzünden ölmüş
Marmaris'te bulunan caretta caretta'nın balık ağları yüzünden öldüğü düşünülüyor
Yaşam 24 Şubat 2016 - 08:53

Hisarönü Körfezi’nde kıyıya vurmuş olarak caretta caretta’yı bulan Erhan Taşel, “Balık ağlarına dolanmış ve nefes alamadığı için ölmüş” dedi.

Marmaris İlçesi’ne bağlı 23 kilometre mesafedeki Hisarönü Körfezi’nde akşamüstü saatlerinde kıyıya vurmuş caretta caretta deniz kaplumbağası ölüsü bulundu. Yaklaşık 50 kilogram ağırlığında ve 100 santimetre boyunda, “iribaş” cinsi yetişkin deniz kaplumbağasının balıkçı ağlarına takılıp boğularak öldüğü sanılıyor.

Hisarönü Körfezi kıyısında caretta caretta deniz kaplumbağasını bulan İşadamı Erhan Taşel, “Sahilde dolaşırken kaplumbağa gördüm. İlk başta canlı zannettim ama sonra öldüğünü fark ettim. Caretta caretta deniz kaplumbağasının kabuğu sert cisimle vurularak kırılmış. Öğrendiğim kadarıyla balıkçı ağlarına takılmış ve boğularak ölmüş. Başta balıkçılar olmak üzere herkesi, caretta deniz kaplumbağaları konusunda biraz daha dikkatli olmaya davet ediyorum” dedi.

Son güncelleme: 14:55 - 24.02.2016
Etiketler