Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Başımızın tacı öğretmenler
Başımızın tacı öğretmenler
İşini severek yapan, fedakar öğretmenler hep çok seviliyor, mezun olduktan sonra da daima hatırlanıyor.
Yaşam 23 Kasım 2016 - 05:44

İşini severek yapan, fedakar öğretmenler hep çok seviliyor, mezun olduktan sonra da daima hatırlanıyor. Adana'da öğrencilerinin TEOG sınavında başarılı olabilmesi için çalışan Gurbet Öğretmen ve sosyal medyanın kalbine taht kuran Erzurumlu Ömer Öğretmen, onlardan sadece iki tanesi…

8

TEOG'A HAZIRLANIYORLAR

ADANA'da Meryem Abdurrahim Gizer Ortaokulu'nun 20 yıllık Türkçe öğretmeni Gurbet Durmuş, sıra dışı bir uygulamaya imza attı. Gurbet öğretmen, öğrencilerinin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavından en yüksek puanı alabilmesi için kurduğu WhatsApp grubunda 7 gün 24 saat eğitim veriyor.

ÖZEL DERS ALMASINLAR

ÖĞRENCİLERİNİN özel ders, kurs gibi ekstra desteklere ihtiyaç duymamasını isteyen Gurbet Durmuş, teknoloji sayesinde sorulan sorularını gece geç saatte bile cevaplıyor. Birbirleriyle beyin fırtınası yapma olanağı bulan 36 öğrenci, diğer dersler için de gruplar kurulmasını istiyor.

10

Gelecek onun öğrencilerinin eseri olacak

GEÇEN kış Erzurum Narman'da kardan dolayı okula gelemezler diye traktörle öğrencilerini evlerinden alıp akşam bırakan genç bir öğretmen dikkat çekti. 26 yaşındaki Ömer Karahan'ın sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarda öğrencileriyle kurduğu ilişki görenleri duygulandırıyor. Ücretli öğretmenlik yapan Karahan bu sene okula sözleşmeli öğretmen geldiği için mesleğini yapamıyor ve atama yapılmasını bekliyor.

9

Ömer Karahan karne gününde şu notu paylaşmıştı: “Çocukların sevinçleri, umutları kırılmasın diye hepsine güzel güzel notlar verdim. Eray'ın okulda kaydı olmadığı için karne yerine onur belgesi verdim. Gelecek bugünün çocuklarının eseri olacak.”