Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Bebeklerle Dans’ Türkiye’de
‘Bebeklerle Dans’ Türkiye’de
Bebeklerle dans programlarının yaratıcısı yedi ülkeden sonra şimdi Türkiye’de!
Yaşam 11 Mart 2016 - 12:28

Uluslararası Dans Konseyi, UNESCO tarafından tanınan ve 2014 yılında İngiltere'de “Netmums UK Classes For You” ödülünü kazanan bebeklerle dans programlarının yaratıcısı Joimove, yedi ülkeden sonra şimdi Türkiye'de!

Joimove Foto: Bülten
2013 yılında, profesyonel balerin Selen Yılmaz tarafından İskoçya'da hayata geçirilen Uluslararası İnisiyatif Joimove; ebeveynlerin bebekleriyle keyifli vakit geçirmelerini, güvenle birbirlerine bağlanmalarını teşvik edecek “bebeklerle dans” programlarını Türkiye'nin farklı noktalarında düzenlemeye başladı.

Hem çocukların hem de yetişkinlerin dansla ve müzikle iç içe olarak, hayatlarına pozitif hareketi katmalarını sağlayan marka, “Babies” dersleri ile 0-18 aylık bebekleri, “Kids” dersleri ile 18 ay- 9 yaş arası çocukları ebeveynleri ile birlikte dans ettirerek, aile arası bağların ve iletişimin güçlenmesini sağlıyor. Bebeklerin ergonomik taşıyıcılar ile giyildiği ve güvenli dans hareketlerinden oluşan Joimove Babies programlarında bebekleri doğru taşıma teknikleri, bebeklerle yapılabilecek doğru egzersiz methodları gibi eğitici bilgiler de veriliyor.

Joimove Foto: Bülten
Türkiye'de şimdilik “Babies” ve “Kids” programlarıyla hizmet vermeye başlayan programlarına katılanlara yeni bir sosyal çevre ile Joimover  olma fırsatını ya da seçilen programların eğitim süreçlerini tamamlayarak eğitmen olma fırsatını sunuyor.