Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bilardonun kraliçesi
Bilardonun kraliçesi
Bursa’da düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupası’na katılan tek kadın Türk bilardocu Gülşen Değener, hedefinin dünya ve Avrupa birinciliği olduğunu söylüyor
Yaşam 4 Şubat 2016 - 06:28
Foto: Haber - Bilardonun kraliçesi

Erkeklerle mücadele etmeye alışkın

Dünya Kupası'nda Türkiye adına yarışan tek kadın bilardocu Gülşen Değener, bilardo kariyerinde bugüne kadar 3 kez Avrupa üçüncüsü olmuş ve 3 kez de dünya üçüncülüğü kazanmış. Gülşen Değener, “Defalarca Avrupa kupaları şampiyonluğum var. En son 2015'te Avrupa Şampiyonası'nda final oynadım ama artık Avrupa veya dünya kupası kazanmak istiyorum” diyor.

3 Bant Bilardo Dünya Kupası'na katılan tek kadın Türk bilardocu olan Gülşen Değener, erkeklerle mücadele etmeye çok alışkın olduğunu belirterek; “Ulusal mücadelelerde, Avrupa ve dünya şampiyonalarında kategorilerimiz ayrılıyor, onun dışında dünya kupalarında, liglerde ve özel turnuvalarda biz kadın-erkek zaten karışık oynuyoruz. Bilardo güce dayalı bir oyun değil, tamamen teknik bir spor” diye konuştu.

Son güncelleme: 10:50 - 04.02.2016