Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bilegine kuvvet Gamze
Bilegine kuvvet Gamze
Hem derslerinde başarılı hem de sporda… Dünyanın bileğini büken 17 yaşındaki Gamze Çınar, 38. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda dünya ikincisi oldu.
Yaşam 21 Ekim 2016 - 02:08

Derslerimi İhmal Etmiyorum

SİVASLI Gamze Çınar, küçük kardeşine kan kanseri teşhisi konulmasının ardından ailesiyle birlikte tedavi için geldikleri Samsun'a yerleşti. Apartman görevlisi olarak çalışan Hasan-Altın Çınar çiftinin üç çocuğundan biri olan Gamze, hem spordaki hem de derslerindeki başarısıyla takdir topluyor.
21mag06-ek-resimid_2652943-dek

Kardeşinin tedavisinin ardından sağlığına kavuşmasıyla spora ağırlık verdiğini söyleyen genç kız, “Derslerimi ihmal etmiyorum” diyor.

Hem Okulda Hem Sporda Kazanıyor

OKUL birincisi olan Gamze Çınar, geçen hafta Bulgaristan'da yapılan 38. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda 18 yaş altı 50 kilo kategorisinde sağ bilekte dünya ikincisi olarak büyük bir başarı kazandı.
manset-resimid_2652940

Bir buçuk yıl önce başladığı bilek güreşi sporunun zor bir spor olmadığını söyleyen Gamze, hayalinin dünya şampiyonu olmak ve tıp fakültesini kazanmak olduğunu söyledi. DHA

Gamze Çınar, “Okulda arkadaşlarımın tepkisi de güzel… Bazıları kilosuna güvenip ‘Ben seni yenerim' diyorlar. Ama çalışan kazanıyor. Çok çalıştım. Hedefim dünya şampiyonu olmak, eğitimimde de bu yıl tıp fakültesini kazanmak” diye konuştu.