Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Birleşmiş Milletler gibi kız yurdu
Birleşmiş Milletler gibi kız yurdu
Aydın’da ‘aydın’ bir kız öğrenci yurdu, üniversitelilere kol kanat geriyor.
Yaşam 26 Mayıs 2016 - 02:10

Aydın'da ‘aydın' bir kız öğrenci yurdu, üniversitelilere kol kanat geriyor. Söke'de bulunan son derece modern yurtta genç kızlar metropol kentlerin isimleri verilmiş odalarda kaldıkları için “Söke'de okuyoruz ama Avrupa'da kalıyoruz” diyor.

28

AİLELERİN İÇİ RAHAT

NİLSEN Kalıpçı Hepduman, kendisi üniversitede okurken yaşadığı kötü yurt tecrübelerini şimdiki gençlerin yaşamaması için modern bir yurt hizmeti veriyor. Hepduman, “Amacımız, ailelerin gözünün arkada kalmaması” diyor. Aydın'ın Söke ilçesinde Özel Osman Kalıpçı Kız Yurdu öğrencileri, giriş çıkışlarda elektronik sisteme parmak basarak yurtta olup olmadıklarını kanıtlıyorlar ve ev ortamı yaratılmış dairelerde konaklıyorlar.

29

O ZORLUKLARI BEN DE ÇEKTİM

28 yaşındaki Hepduman, “Ben üniversitedeyken gecenin bir yarısı zehirlenmiştim, aileme bile haber verilmemişti. O zorlukları çektiğim için böyle bir yurt kurduk” diyor. Eşi ve kız kardeşiyle birlikte işlettikleri yurtta kalan öğrenciler çok rahat ettiklerini ve aileyi kendi aileleri olarak gördüklerini söylüyor. Öğrenciler odalarının şehir ismi olmasını çok sevdiklerini söyleyerek “Söke diye geldik ama Avrupa'da kalıyoruz” diye espri yapıyor. DHA