Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bodrum’un şampiyon kızları
Bodrum’un şampiyon kızları
Bodrum, sadece en pahalı yemekler ve en güzel bikinili ünlülerden ibaret değil. Hem güzel hem de başarılı kadınlardan oluşan ‘Potanın Kırçiçekleri’, yani Bodrum Kadın Basketbol Takımı, 1. Lig’e yükseldi. İşte hikayeleri…
Özlem GÜRSES
Yaşam 7 Eylül 2016 - 00:12

BU KIZLAR BİR HARİKA

Kendisi de uzun yıllar Galatasaray formasıyla profesyonel olarak basket oynayan Yiğit Özmen'in iki yıl önce kurduğu Bodrum'un kadın basketbol takımı Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı bu yıl 1. Lig'de mücadele edecek. Hedefleri, Süper Lig'e çıkmak… Yaz ortasında, sıcaklar bastırmışken sürekli çalıştıkları Bodrum Belediyesi'nin Gümbet'teki spor salonunda buluştum bu harika kızlarla.

Başkan Yiğit Özmen, “Lige namağlup geldik, sadece finale tek bir mağlubiyetle yükseldik. Şimdi hak ettiğimiz ligdeyiz. Bu yıl daha da çok çalışacağız” diyor…

İNSAN YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Takım çok deneyimli oyunculardan oluşuyor. Takımın pivotu Melek Bilge, geçen yıl 2. Lig'in en değerli oyuncusu seçilmiş. Takımın antrenörü Ömer Petorak, “Sadece kazanmak yetmez, biz asıl insan yetiştirmek istiyoruz. Başkanımızdan yardımcıma, menajerimize herkes basketbolun içinden geliyor. Bodrum'da da yıllar sonra en yukarılara çıkabileceğimize inanıyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz” diyor.

Kaptan Nihan Anaz, Aslı Sevinç, Dilek Dedeoğlu, Deniz Boz, İrem Tulgar, Melek Bilge, Gamze Türkoğlu, Belgin Onbaşı, Dilara Kaya, Deniz Ataer, Şenay Şale ve Tuana Eşsiz... Bodrum'u basketbolda da marka yapmak isteyen bu harika kadro, sezonun ilk maçını 9 Ekim'de Ankara Orman Spor'la oynayacak.