Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Boğa’sını coşturan kadın
‘Boğa’sını coşturan kadın
Aydın'ın Sultanhisar İlçesi'ne bağlı Atça Arenası'nda düzenlenen boğa güreşleri, renkli görüntülere sahne oldu.
Yaşam 23 Mayıs 2016 - 12:40

Bu yıl 11. kez düzenlenen boğa güreşlerine ‘Kara’ adlı boğanın sahibi Nurcan Saban damga vurdu. Tertip Komitesi Kupası için güreşen ‘Kara’ adlı boğanın sahibi Nurcan Saban’ın tribünden yengesiyle birlikte yaptığı tezahüratlar büyük ilgi çekti. Berabere sonuçlanan müsabaka boyunca boğası arenada, Saban ise tribünlerde ter döktü.

boga-ic-4

SABAN’IN TEZAHÜRATLARI KONUŞULDU

Sultanhisar İlçesi, Malgaç Mustafa Mahalle Muhtarlığı ile Aydın Boğacılar Derneği ve Sultanhisar Belediyesi işbirliğinde yapılan güreşlere; Aydın, Muğla ve İzmir’in değişik ilçe ve köylerinden yaklaşık 200 boğa katıldı. Geliri öğrencilere burs olarak verilecek güreşlere Umurlu’nun Musluca Mahallesi’nden katılan 6 yaşındaki ‘Kara’ isimli boğanın sahibi Nurcan Saban’ın yaptığı tezahüratlar güne damgasını vururken, diğer izleyicilerin de desteğini aldı.

boga-ic-3

‘Kara’ adlı 800 kiloluk boğa, rakibi ‘Beygirci’ ile güreşirken Sabancı, heyecandan yerinde durumayıp, sık sık “Haydi bastır oğlum. Haydi yen artık” sözleriyle boğasını destekleyip, tribünde ter döktü. Şerife Selçuk da güreşi izleyip yeğeni Nurcan Saban’a destek oldu.

boga-ic-3

20 dakika süren güreş sonunda hakem heyeti tarafından iki boğa için beraberlik sonucu çıktı. Güreşin sonunda arena çıkış kapısında soluğu alan Saban, yengesiyle birlikte areneda mücadele eden boğası Kara’yı severek, ödüllendirdi.