Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bölgesel yağların düşmanı: Ses dalgaları
Bölgesel yağların düşmanı: Ses dalgaları
Karın, bacaklar, sırt, basenler... Bölgesel yağlanma, işte en çok bu bölgelerde meydana geliyor. Üstelik ne yapılan diyetler ne de egzersizler işe yarıyor.
Yasemin CANDEMİR
Yaşam 28 Şubat 2016 - 01:44

Vücuda adeta yapışan fazlalıklar, ses dalgalarının farklı boylarının kullanıldığı bir sistemle yok ediliyor…  Teknolojik gelişmelerin hızlanmasıyla beraber klasik liposuction yerini yeni yöntemlere bıraktı. Ultrasonik ses dalgalarının kullanıldığı “Vazer liposuction” yeni çağın kadınlara hediyesi gibi. İki benden küçülmek ve vücut konturunu oluşturmak için son bir yıldır ABD'li uzmanlar konuyu derinlemesine masaya yatırıyor. 

Türkiye'de uygulamayı başarıyla yürüten Op. Dr. Onur Çukurluoğlu uygulamayı ve sonuçlarını anlattı.

İyi haber: Vücudumuzdaki yağ hücrelerindeki sayısal artış ergenlik sonrası duruyor. Sonrasında kilo aldıkça hücrelerde hacimsel bir artış gerçekleşiyor.

Kötü haber:
Genetik kodlamalarımız, bu yağ hücrelerinin ne kadarının vücudun hangi bölgelerine ‘serpiştirileceğini' belirliyor. Kimimizde karın, bazımızda ise basen ya da bacaklarda yoğunlaşarak mutsuzluk sebebi oluyor.
Çünkü genetik olarak bu bölgelerdeki yağ hücreleri sayıca fazla olacak şekilde programlanmıştır. Diyet ve egzersizle bile bu sayıyı azaltmak bazen mümkün olmayabiliyor. İşte, bu durumlarda estetik amaçlı yağ alma işlemi yapmak gerekebiliyor.

İyileşme süresi çok hızlı

Vaser liposuction, vücuttaki bölgesel yağlanmadan kurtulmak için son dönemin başarılı sonuçlar veren estetik uygulamalarından. Ses dalgalarının farklı dalga boylarının kullanıldığı bu teknoloji, yağ hücrelerinin bu sayede parçalanmasını sağlıyor. Ses dalgaları ile sadece yağ doku hedefleniyor. Damarlar ve sinirler gibi çevre dokular, diğer liposuction yöntemlerine göre daha fazla korunuyor. Böylelikle ameliyat sonrası ağrı, sızı, şişlik ve morluk fazla olmuyor. İyileşme süresi hızlandığından kişi kısa sürede gündelik hayatına dönebiliyor.

Karın, bacaklar, sırt, basenler… Bölgesel yağlanma, işte en çok bu bölgelerde meydana geliyor. Üstelik ne yapılan diyetler ne de egzersizler işe yarıyor. Vücuda adeta yapışan fazlalıklar, ses dalgalarının farklı boylarının kullanıldığı bir sistemle yok ediliyor…[/caption]

Hangi bölgelerde DAHA etkili?

– Karın ve göbek bölgesi: Her 100 kadından 65'i göbek bölgesinden kilo veremiyor. Araya giren hamilelikler de karnın deformasyonuna neden olduğundan mutsuzluğu artırıyor.
– Basenler: Türk kadınının genetikten çektiği en büyük dertlerden birisi, basenleri. Ülkemiz kadın nüfusunun neredeyse yarısı basenlerindeki fazlalıklardan şikayetçi.
– Bel çevresi: Bel çevresinin kalınlığı karın bölgesindeki fazlalıklar ile birleştiğinde, hatsız bir bel ve armut tipi vücut oluşturuyor.
– Bacak içleri: Aşırı yağlanma ve zaman içinde sarkmanın neden olduğu deformasyon, estetik görünümün yanı sıra sürtünmeden dolayı pişik oluşumuna da neden olabiliyor.
– Sutyen askısı altı: Sırt bölgesinde, yağlanma nedeniyle oluşan ve rahatsızlık veren fazlalıklar.

 

Erkeklerde meme büyümesi!

Yöntem erkeklerde de istenmeyen yağların biriktiği tüm vücut alanlarına uygulanabiliyor. Kadınlardan farklı olarak erkeklerde önemli bir sorun olan jinekomasti yani erkekte meme büyümesi probleminin çözümünde oldukça etkili. Baklava dilimli karın kasları oluşturmak için gelen erkeklerin sayısı ise hiç de az değil.

 

 

Son güncelleme: 10:02 - 29.02.2016