Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Boyun ve dekolteniz yaşınızı ele vermesin!
Boyun ve dekolteniz yaşınızı ele vermesin!
Yaşam 10 Eylül 2017 - 02:47

Dr. Eylem ACAR

Lazer

Dekoltede en sık rastlanan sorunların başında, kahverengi güneş lekeleri ve kılcal damar oluşumları gelir. Bazı hastalıkların habercisi de olabilen bu kılcal damar çatlamalarının giderilmesinde, lazer yardımıyla damar duvarının yakılması ve ortadan kaldırılması tercih ediliyor.

lazer

Kahverengi lekeler ise pigmentlerin duyarlı olduğu dalga boyundaki yoğun ışık ve lazer tedavileriyle siliniyor. 3-4 haftada bir kez tekrarlanan, 4 veya 5 seanslık uygulama sonucunda gençlik yıllarının pürüzsüzlüğünü lazer uygulamasıyla yakalamak mümkün.

Aqualifting

Beş ya da altı seanslık kürler halinde düzenlenen Hyalüronik asit, aminoasit ve vitamin komplekslerinden oluşan mikro-enjeksiyonlar, cildin kendini onarması için ihtiyaç duyduğu desteği sağlıyor ve cildi içerden nemlendiriyor.

Dolgu

Özel olarak üretilmiş Hyalüronik asit dolgu ürünleri özel bir teknikle kırışıklıklara uygulanarak boyun bölgesindeki derin kırışıklıkların kaybolmasını sağlamak mümkün.

PRP

PRP tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma cildi yenilemekte kullanılır.

prp

Boyun ve dekolte bölgesine minik enjeksiyonlar şeklinde veya dermaterapi tekniği ile PRP uygulamak bu bölge cildinin gençleştirilmesinde tek başına veya diğer yöntemlerle kombine edilebilmektedir.

Fraksiyonel mikroiğneli radyofrekans

Fraksiyonel mikroiğneler, cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatır.

genel

Buna bağlı olarak cildin üst tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harekete geçer ve lifting ciltteki ton farklılıkları, lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisini mümkün kılar.

genel2

Botoks

botoks

Dekolte cildinin, nem ve elastikiyetini kaybetmesi kadar, yatma şekline bağlı olarak da kırışıklıklar oluşabiliyor. Bu durumda, bölgeye uygulanan deri içi botoks enjeksiyonları çizgilenmelerin açılmasında etkili oluyor.

Fokuslu ultrason

Cildin alt katmanlarındaki dokularda ‘odaklanmış ses dalgaları' kullanılarak kolajen üretiminin uyarılması yoluyla ciltte sıkılaşma ve lifting sağlayan bir tedavi yöntemidir. Odaklanmış ultrason teknolojisi cerrahi müdahale olmadan derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir. Tek bir uygulama ardından yenilenme süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülmektedir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.