Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Bu bilgi annelerin hiç hoşuna gitmeyecek... paylaşan: Sozcu
Bu bilgi annelerin hiç hoşuna gitmeyecek: Yatağınızı toplamayın!
Hangimiz yatağımızı toplamadığımız için annemiz tarafından uyarılmadı ki? En dağınıkolanlarımız bile zamanla bu uyarılara kulak verip yatağını toplama alışkanlığı edindi. Peki ya sizebilim insanlarının “sakın yatağınızı toplamayın” dediğini söylesek? Bu bilgi kesinlikle annerimizibiraz huzursuz edecek.
Yaşam 4 Eylül 2017 - 16:58

Bilime göre yatağınızı dağınık bırakmak için çok ciddi bir sebebiniz var: Toz akarları. Sabah hızlıcatopladığınız yataklarınız tam bir canavar üretim merkezi! Korkutucu görüntüsü sizi rahatsız etmesin.Çünkü gözle görülemeyecek kadar küçükler. O kadar küçükler ki, 1,5 milyon toz akarı aynı andayatağınızın üzerinde gezinebiliyor. Onları bir araya getiren şey ise, sabah kalkar kalkmaz hızlıcatopladığınız bir yatak. Bu canlıların en sevdiği şey üstümüzden dökülen deri parçaları. Bu parçalar en çokyatarken dökülüyor. Gece üstünde yatılmış, hafif terli ve içine pek çok deri parçası dökülmüş yatağınızısabah hemen kapattığınızda, toz akarlarına biçilmiş bir kaftan bırakıyorsunuz! Bu yüzden araştırmacılaryatağınızı açık bırakıp bütün gün havalandırılmasını tavsiye ediyor. Biliyoruz, annelerinizin pek hoşunagitmeyecek. Fakat bilim böyle söylüyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Etiketler