Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu fotoğraf sosyal medyada günün konusu oldu
Bu fotoğraf sosyal medyada günün konusu oldu
Maçı izlemek için boyları yetmeyince koltuk değneğini arkadaşına verdi
Yaşam 26 Mayıs 2016 - 12:36

İki küçük Arjantinli arkadaş, Racing Club stadyumunda oynan maçı izlemek niçin verdikleri çaba sosyal medyada günün konusu oldu. Maçı 1,70 metrelik güvenlik duvarı aşarak izlemeye çalışan arkadaşlardan birinin sağ ayağı yoktu. Diğerinin iki ayağı da sağlamdı; ama boyu yetmiyordu. İki çocuğun fotoğrafı sosyal medyada ilgi çekince gazeteciler çocukları arayıp buldu.

“Arkadaşımın boyu yetmiyordu, değneğimi ödünç verdim”
İki koltuk değneğinin de sahibi 10 yaşındaki Santiago Fretes, genetik bir hastalık nedeniyle doğumdan sonra tek ayağı kesilmiş futbol hastası bir Arjantinli. Arkadaşları ona “Santi” diyor. Santi koltuk değnekleriyle sadece futbol maçı seyretmiyor; futbol da oynuyor, tekvando da yapıyor.

İşte o fotoğrafın hikayesi

“Milito'yu (Arjantinli futbolcu) izliyordum ve arkadaşım duvara yetişemiyordu, görmek için zıplıyordu. Bu yüzden koltuk değneklerimden biri ona ödünç verdim ki o da çıksın. Ben her zaman böyle çıkıyorum.”

Santi, Racing takımının artık emekli olacak olan oyuncusu Diego Milito hayranı, “Benim büyük idolüm o, her yaptığını seviyorum” diyor.

Santi, protez bacak için geçtiğimiz yıl sağlık bakanlığına başvurmuş. Söz verilmiş, ama sözler tutulmamış.

“Bazen düşüyor ama kalkıp devam ediyor”
Annesi Sabrina, Santi'nin ‘tek bacağı'nın eksikliğini çok hissetmediğini söylüyor, “O böyle doğdu ve böyle büyüdü. Hiçbir zaman bu konuda depresyona girmedi” diyor.

Sabrina'ya göre Santi tek bacağını bir engel olarak yaşamamış hiç:

“Bisiklete biniyor, ata biniyor, sağa sola koşturuyor. Bazen düşüyor ama kalkıyor ve devam ediyor.”

Onun için her şey normal. Bir tane fazladan koltuk değneği vardı ve onu ödünç verdi, o kadar

Son güncelleme: 12:41 - 26.05.2016