Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Okyanusların egemenleri, büyük beyaz... paylaşan: Sozcu
Büyük beyaz köpekbalıklarının ilginç özelliği
Büyük beyaz köpekbalıklarını neden büyük akvaryumlarda görmediğimizi hiç düşündünüz mü? Çünkü büyük beyaz köpekbalıkları, kendilerini akvaryuma kapatmak isteyen insanlara asla teslim olmuyor.
Yaşam 20 Eylül 2017 - 16:44

İnsanları büyük beyaz köpekbalıkları kadar korkutan çok az canlı var. Onlarla okyanusta karşılaşma talihsizliğini yaşayanlar ne kadar tehlikeli olduklarını çok iyi biliyor. Fakat yine de bu canlılar büyüleyici bir görüntüye sahip. Bu yüzden büyük akvaryumlar, yıllar boyunca bu köpek balıklarını yakalayıp sergilemeye çalıştı. Fakat başaramadılar. 1970’li yıllardan beri bu hayvanları sergilemek için düzinelerce girişimde bulunuldu. Fakat bu girişimlerin çoğu, ölü köpekbalıkları ile sona erdi. Bir köpekbalığının esaret altında hayatta kaldığı süre, ortalama iki gündü. Sonuç olarak beyaz köpekbalıkları, vahşi doğaları gereği istilacı insanlara asla teslim olmadı. İnsanlığın bu hayvanlarla ilgili yapabileceği tek şey, onları uzaktan hayranlıkla izlemeye devam etmek.


Son güncelleme: 17:41 - 20.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.