Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Büyük kalçalı kadınlar daha zeki…
Büyük kalçalı kadınlar daha zeki…
Bu araştırmadan sonra büyük kalçalara bakış açınız değişecek...
Yaşam 8 Şubat 2016 - 20:21

Beyonce, Kim Kardashian, Jennifer Lopez… Onlar ünlüler dünyasının en popüler ve en başarılı isimlerinden ancak başarıları kadar isimlerinden söz ettirdikleri bir özellikleri daha var; büyük kalçaları.

Jennifer Lopez ve Iggy Azalea
Oxford’daki araştırmacılar Omega 3 üzerinde çalışırken ilginç bir ayrıntıyı keşfettiler. 9 yıl süren araştırmanın amacı Omega 3’ün vücuda etkileri, ürün satışının artması ve bu artışın gelecek nesillere nasıl etki yapacağı yönündeydi. Ancak o sırada çok başka bir şey keşfedildi.

Oxford’daki araştırmanın lideri Profesör Konstantinos Manolopoulos, Omega 3 tüketen kadınların kalçalarında büyüme etkisi yaptığını keşfetti.  16.000 kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre büyük kalçalı kadınların Omega 3’ü daha fazla taşıdığı görüldü. Bu durum da onların daha zeki ve daha sağlıklı olmalarına yol açtığı gözlemlendi. Pittsburgh Üniversitesi de bu araştırmayı onayladı.

Son güncelleme: 10:14 - 09.02.2016