Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cansel’i göz göre göre ölüme sürüklediler
Cansel’i göz göre göre ölüme sürüklediler
Taciz olayını ortbas edenler hesap versin
Yaşam 22 Şubat 2016 - 22:55

Kayseri'de lise öğrencisi Cansel´in intiharının ardındaki sis perdesi tüm Türkiye'de infial yarattı. İddialara göre genç kızın okuduğu lisede öğretmeni tarafından taciz edildiği okul yönetiminin de bu olayı örtbas etmeye çalışması Cansel'i intihara sürükledi…

18 yaşındaki lise öğrencisi genç kızın arkadaşları yaşanan olayları duyurmak için sosyal medyayı kullandı. Cansel'in intiharına cinsel istismarın neden olduğu iddiası soruşturma başlattı.

CiNSEL iSTiSMAR

Kayseri'de geçen hafta polis babasının silahıyla intihar eden lise 12'inci sınıf öğrencisi Cansel B.K.'nın intiharı sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Genç kızın okul arkadaşları sosyal paylaşım sitelerinde Cansel B.K. adına açılan bazı sayfalarda intihara aynı okuldaki evli matematik öğretmeniyle duygusal ilişkisinin ardından uğradığı cinsel istismarın neden olduğunu ileri sürdü.

iDDiALAR VAHiM

Paylaşımlarda okul yönetiminin olayı örtülmeye çalışıldığı, şikayetlere rağmen hiçbir şey yapılmadığı yönünde iddialar yer aldı. Açılan soruşturma sonrasında. Matematik öğretmeni Bayram Ö. (33) tutuklanırken Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme sonucunda Okul Müdürü E.E., müdür yardımcıları M.T.İ. ve A.E. ile rehber öğretmenler Z.A. ve K.C. görevden el çektirildi.

SOSYAL MEDYA ÇALKALANDI

Büyük yankı uyandıran haber sonrası başta sanatçılar olmak üzere birçok vatandaş sosyal medyada oluşturulan #canseliçinsusma hashtagi ile tepkilerini dile getirdi. Özellikle Ezgi Mola, Metin Uca ve Hande Doğandemir'in sert tepkiler içeren paylaşımları takipçileri tarafından çok sayıda retweet aldı.