Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cengiz kaç kadınlar geliyor
Cengiz kaç kadınlar geliyor
Artvinli kadınlar pes etmiyor
Yaşam 3 Mart 2016 - 23:25

Cerattepe'de madencilik faaliyetlerine Artvinli kadınların tepkisi dinmiyor. Kadın Dayanışma Platformu öncülüğünde şehrin caddelerinde davul ve düdük çalarak yürüyüş yapan Artvinli kadınlar, maden sahibi Mehmet Cengiz'e seslenip “Cengiz kaç, kaç, kadınlar geliyor' sloganları attı.

DÜDÜKLÜ PROTESTO

Artvin Cerattepe'de madencilik faaliyetlerine yönelik eylemler devam ediyor. İki gün önce yöresel kıyafetlerle lokma tatlısı dağıtan kadınlar, önceki gün Artvin Kadın Dayanışma Platformu öncülüğünde davul ve düdüklerle eylem yaptı. Eylemciler, “Biz sadece davul çalarız, toprağımızı ve geleceğimizi çaldırtmayız”, “Artvin bizimdir, bizim kalacak” sloganlarıyla İnönü ve Cumhuriyet caddelerinde yürüdü.

‘BiZi KANDIRAMAZLAR'

Artvin Kadın Dayanışma Platformu adına basın açıklamasını okuyan Aydan Yerlikaya, “Bizi ikna etmeye çalışıyorlar. ‘Kapalı galeri yapacağız ve çevreye zarar vermeyeceğiz' diyorlar. Kimyasallarla Artvin'in suyu zehirlenecek. Ayrıca ormanın ağaç dikilerek oluşmayacağını herkesten iyi biliyoruz” diye konuştu. Artvinli kadınlar daha sonra horonun ardından eylemlerini bitirdi.