Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çevreci seyyahın şimdiki durağı Kapadokya
Çevreci seyyahın şimdiki durağı Kapadokya
Güneş enerjili bisikleti ile İsviçre'den yola çıkan David Brandenberger, Kapadokya'ya ulaştı
Yaşam 4 Mayıs 2016 - 14:52

İsviçreli David Brandenberger kendi tasarladığı güneş enerjili bisikleti ile dünya turuna çıktı. 46 yaşındaki Brandenberger, yaklaşık 9 bin kilometre yol aşıp Kapadokya’ya geldi.

Güneş panellerinden oluşan römorku ve bisikleti ile 10 ay önce İsviçre'den yola çıkan modern seyyah David Brandenberger, pedal çevirerek kültür, doğa ve manzara turizmi merkezlerinden Kapadokya'nın kalbi olan Nevşehir'e geldi. David Brandenberger (46), bugüne kadar 9 bin kilometre yol katetti.

Gözlük optikçisi ve fotoğrafçı olan David Brandenberger, geçen yıl Temmuz ayında başladığı yolculuğu esnasında sırasında bol bol fotoğraf çekiyor. Temel gıda ihtiyaçlarını güneş enerjisi panelinin altındaki römork içinde saklıyor. Modern seyyah, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Almanya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve ardından Türkiye'ye geldi. Türkiye'den sonra Gürcistan, Afganistan, Türkmenistan, Pakistan ve Çin'e gitmeyi hedefliyor.