Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Çıtır köpek’ davası, istifa getirdi
‘Çıtır köpek’ davası, istifa getirdi
İstanbul Beylerbeyi'nde yaşanan Çıtır köpek krizi, istifa getirdi. Çevre sakinlerinin baktığı Çıtır'ın aynı bölgede yaşayan akademisyen Özlem Kumrular tarafından ölüme terk edildiği iddiası haberi gittikçe yayıldı ve hayvanseverler Kumrular hakkında suç duyurusunda bulundu. Kumrular, bu gelişmelerden sonra Bahçeşehir Üniversitesi'ndeki görevinden istifa ettiğini duyurdu.
Yaşam 17 Eylül 2017 - 11:12

17 senedir aynı mahallede yaşayan Çıtır'ın bir anda ortalıktan kaybolmasının ardından, gözler aynı yerde yaşayan akademisyen Özlem Kumrular’a çevrilmişti. Çevre sakinleri Kumrular’ın Çıtır’a zarar verdiği iddiası ile dava açmış ve olay medyada yer alarak büyümüştü

Son olarak Çıtır’ı, apartmanda koku yaptığı gerekçesi ile gece yarısı bir taksinin bagajında Ataköy'e götürüp bıraktığı öğrenilen akademisyen Özlem Kumrular, çalıştığı üniversiteden istifa ettiğini duyurdu.

ozlem-kumrular

Kumrular, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, “Gündemdeki Çıtır köpek meselesine dair sürecin sağlıklı yürümesi adına Bahçeşehir Üniversitesi'ndeki görevimden istifa ettiğimi bildiririm” dedi.

Kumrular'ın Ataköy'de sokağa bırakmasının ardından, koma halinde Sultangazi'deki barınağa götürüldüğü ortaya çıkan Çıtır'ın burada yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

 

Son güncelleme: 11:51 - 17.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.