Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çıtır’ı o akademisyen mi kaçırdı?
Çıtır’ı o akademisyen mi kaçırdı?
İstanbul Beylerbeyi'ndeki bir mahallede yaşayan, çevre sakinlerinin baktığı yaşlı köpek Çıtır'dan haber alınamıyor. Uzun süre bir apartmanda yaşatılmaya çalışılan Çıtır'ın, apartmanda yaşayan akademisyen Ö.K tarafından başka bir yere götürüldüğünü iddia eden mahalleli, suç duyurusunda bulundu.
Yaşam 9 Eylül 2017 - 11:33

17 senedir aynı mahallede yaşayan Çıtır’ın bir anda ortalıktan kaybolduğunu fark eden mahalleli tepkili. Çıtır’ın, ondan rahatsız olan bir akademisyen tarafından kaçırıldığını iddia eden hayvanseverler, suç duyurusunda bulundular.

Ajanimo’nun haberine göre doğduğundan beri aynı mahallede yaşayan Çıtır, bir akşam vakti akademisyen Ö.K. tarafından taksiye bindirilerek götürüldü ve o günden sonra ondan haber alınamadı. Mahallelinin ulaştığı taksi şoförü, Ö.K.’nin köpeği Ataköy'de bir apartman önünde indirdiğini söylüyor.

Öğretim üyesi Ö.K ise sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaparak iddiaları reddetti. Açıklaması şu şekilde:

“Hakkımda Çıtır adlı köpekle ilgili sosyal medyada çıkan haberin aslı şöyledir. Beylerbeyi'nde ikamet ettiğim mahallede yaşayan Çıtır apartman sakinlerinden biri tarafından binanın içinde, benim bulunduğum katta yaşamaya alıştırılmıştır. O zamana kadar dışarıda hep birlikte beslediğimiz Çıtır, daha sonra genel sağlık şartlarının ve hijyen kurallarını ihlal eder şekilde apartmanın içinde, kapımızın önüne yaşamaya başlamıştır. Tuvaletini sürekli bir apartman sakinin kapısına yapması sonucu ahşap kapı çürümüş ve değiştirilmek zorunda kalmıştır. Ayrıca evin içine kadar girer hale gelmiştir. Apartman içinde oluşan dayanılmaz koku, sürekli uçuşan tüyler ve yere bırakılan yağlı yemekler tüm sakinleri rahatsız etmekteydi. Yöneticinin sıksık yaptığı ve yazılı olarak belirtmek zorunda kaldığı uyarılara rağmen Çıtır'ı evine almadan onu apartmanda beslemekte ısrar eden komşuyla defalarca konuşuldu. Bu konu yıllar içinde belediyeye ve beyaz masaya haber verildi. Hiçbir sonuç alınamadı. Köpeği besleyen sakin köpeği evine almak yerine bizim katımızda beslemeye devam etti. Tasması olmayan Çıtır'ı apartmandan alıp öncelikle diğer mahalleme götürüp, ertesi gün de veteriner kontrolünde hayatına sağlıklı bir şekilde devam etmesi için gerekenleri yaptım. Çıtır resmi makamların elinde ve çok daha iyi şartlarda bulunmaktadır. Tutanak tutulmuştur.”

Hayvanseverler yaptıkları araştırma sonucu Ö.K'nin iddiasının aksine bölgede bulunan iki barınakta da (Bahçelievler Barınağı ve Bakırköy Barınağı’nda) Çıtır'ın olmadığını ve bu barınaklara teslim edilmediğini öğrendi. Hayvan aktivistleri Çıtır'ı götüren akademisyen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Son güncelleme: 11:07 - 17.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.