Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çocuğunuzu bir hayvanla büyütmek için nedenler
Çocuğunuzu bir hayvanla büyütmek için nedenler
Hayvanların çocukların gelişiminde önemli etkileri var.
Yaşam 3 Şubat 2016 - 11:07

Çocuğunuz evcil hayvan istiyor ama siz karar veremiyor musunuz? Eğer hayvana bakabileceğinizi, onu seveceğinizi düşünüyorsanız hiç düşünmeden alın. Çocuğunuzun gelişimi için inanılmaz önem var.

Hayvanlar çocukların duygusal gelişimlerini pozitif yönde etkiler. Evcil hayvanla büyüyen çocukların psikolojik olarak daha güçlü oldukları bilimsel olarak kanıtlandı.

Hayvan çocuk için çok güzel bir oyun arkadaşıdır. Beraber büyüyen hayvan ve çocuk birbirlerine duygusal açıdan çok fazla bağlanırlar.

Çocuğunuz kendini asla yalnız hissetmez. Hayvanların da duyguları insanlar kadar ağırdır.

Bir hayvanla büyüyen çocuklarda sorumluluk duygusu da daha ileri seviyede olur. Bu çocuklar düzenli olma ve güvenilir olma konularında da bir adım önde yer alırlar.

Evcil hayvana sahip olan çocukların bağışıklık sistemlerinin daha güçlü oludukları ve ilerleyen yaşlarda daha az hastalandıkları da bir gerçek.

Evcil hayvan ayrıca tüm aile bireylerinin stresini atar ve psikolojik olarak rahatlamalarını sağlar.

Evde güzel bir dostla çocuğunuza daha iyi bir gelecek hazırlayabilirsiniz. Hem çocuğunuz gibi sevebileceğiniz bir hayvanınız da olmuş olur.

Dipnot: Dışarıda yuva bekleyen birçok yavru var.