Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çocuklarla tatil ayrı özen ister…
Çocuklarla tatil ayrı özen ister…
Kurban Bayramı’nı keyifli bir şekilde geçirmek ve unutulmayacak bir tatile imza atmak istiyorsanız, program yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta var.
Yaşam 18 Ağustos 2016 - 01:01

Kurban Bayramı'nı keyifli bir şekilde geçirmek ve unutulmayacak bir tatile imza atmak istiyorsanız, program yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta var. Özellikle de çocuklarınızla birlikte seyahat edecekseniz. Ailece güzel zaman geçirmek ve tatil süresince olabilecek her türlü aksaklığa karşı önlem almak için gelin bize kulak verin…

– Her ne kadar yaz aylarında olsak da, havanın zaman zaman değişiklik göstermesi yüzünden planlarınız altüst olabilir. Bunun olmaması için Kurban Bayramı'nda gitmeyi planladığınız yerin hava durumuna mutlaka bir göz atın.

2

– Hem siz hem de çocuklarınız için tatillerde sık sık karşılaşılan sağlık sorunları, sürpriz bir durum söz konusu olmadıkça aşağı yukarı bilinir. O nedenle ilaç çantasında bulunması gereken ilaçlar bellidir. Ağrı kesiciden kabızlık ve ishale iyi gelen ilaçlara, ateş düşürücülerden burkulmaya iyi gelen kremlere hazırlıklı olmak sizi tatilde bir sıfır öne geçirir.
– Çocuklarınızla birlikte tatil yapacağınız oteli seçerken belli unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle de yaşları küçükse, aşağıdaki soruları “Evet” olarak cevaplayacak tesislere gitmeyi tercih edin:

7

· Kalmayı düşündüğünüz otel çocuklara özel olarak tasarlanmış alanlara sahip mi?
· Küçük yaştaki çocuklara bakıcı hizmeti veriliyor mu?
· Animasyon hizmeti dahilinde çocukların eğleneceği birimler ağırlıkta mı?
· Çocukların can güvenliğine yönelik önlemler yeteri derecede alınmış mı?
· Tesisteki kayıp bulmaya yönelik çalışmalar ve ilkyardım ekipleri konusunda mutlaka detaylı bilgi edinin.
– Tatilde mutlaka deniz keyfi yapmayı planlıyorsanız, oteldeki su sporları gibi konularda bilgi edinin ve herhangi bir kaza durumda en yakında bulunan hastanenin otele yakınlığı gibi bilgiler edinerek rezervasyon yaptırın.
– Uçak yolculuğunu kapsayan bir program yaptıysanız, asla vize gibi bürokratik işlemleri son ana bırakarak risk almayın.

3