Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Çocukluk hayali için mesleğinden vazgeçti paylaşan: Sozcu
Çocukluk hayali için mesleğinden vazgeçti
Çinli heykeltıraş Song Peilun 20 senelik çalışma sonrası çocukluk hayalini gerçeğe çevirdi. Kendisi ve civardaki köylüler için kale biçiminde bir köy inşa eden emekli heykeltıraş bu amaç için mesleğinden vazgeçti.
Yaşam 19 Eylül 2017 - 18:22

Çin’in Guizhou bölgesinde bir adamın çocukluk hayali gerçeğe çevrildi. 76 yaşındaki Song Peilun 20 senesini verdiği ‘kale köy’ dizaynındaki yapısını sosyal medya platformları aracılığıyla dünyaya tanıttı. 1997 yılında heykeltıraşlık olan mesleğinden vazgeçen Peilun, ABD seyahati sırasında gördüğü ve kızılderili lider Çılgın At’a adanan yapıdan ilham aldığı eserini Çin’in antik mimarisine özgü olarak yaptı. Civardaki köylülerin de yardımıyla oluşan kale dizayn ‘eşsiz’ olarak değerlendiriliyor.

Köylüler yardım etti

Proje sırasında bazı dönemlerde parası tükenen emekli heykeltıraşa köylüler destek olurken; oluşturulan ‘kale köy’ün içerisinde kolektif yaşama uygun bir toplum hedefli çalışma yürütülüyor.

Son güncelleme: 18:25 - 19.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.