Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cüzdanı hüsrana uğratıp “black, black” düşünmeyin!
Cüzdanı hüsrana uğratıp “black, black” düşünmeyin!
Beklenen Black Friday (Kara cuma) geldi çattı. Bu günü fırsat bilen alışveriş tutkunları soluğu ya mağazalarda ya da online alışveriş sitelerinde aldı. Çılgınlar gibi alışveriş yaparken çok mutlu olduğunuzu biliyoruz ama aman dikkat! Paralar suyunu çekince "Black, black" düşünmeyin!
Hale Ceylan BARLAS
Yaşam 25 Kasım 2016 - 14:34

Eminim günlerdir telefonunuza ya da mailinize onlarca “Black Friday indirimini kaçırmayın” tadında mesajlar gelmiştir. Gelmediyse de kendinizi dışlanmış hissetmeyin, zira TV’lerde, gazetelerde ve radyolarda bol bol reklamlarını görmüşsünüzdür. Tabii görüp “Nedir bu?” diyenleriniz de olmuştur.

kara-cuma-ic

Bahsettiğimiz şey aslında bir alışveriş çılgınlığından başka bir şey değil! Amerika'da ortaya çıkan Black Friday Şükran Günü'nden sonra gelen ilk Cuma günü olarak belirlenmiştir. Bu günde mağazalar erkenden açılıp, geç saatlere kadar satış yapıyor. Hatta bir gün öncesinden mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Çünkü markalar akıl almaz indirimler uyguluyor. Siz de uzun zamandır almak isteyip de pahalı bulup alamadığınız şeyleri Black Friday’de alabiliyorsunuz.

kara-cuma-ic-3

Peki bu özel günün neden çıktığını biliyor musunuz? Black Friday ilk defa 1961 yılında ortaya çıkmış. O gün Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafikten dolayı gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiş ve her yıl Black Friday olarak kutlanmaya başlamış.

MARKALARDA ÇILGIN İNDİRİMLER

Yurtdışında 55 yıldır dört gözle beklenen alışveriş çılgınlığı henüz ülkemizde çılgınlık derecesine gelmedi. Yine de pek çok marka 20 Kasım itibariyle indirim yapacağını duyurmaya başladı. Bazıları sadece hafta sonuna özel indirim uygularken, bazıları da ay sonuna kadar uzatmış durumda. İşte kampanyaya katılan markalardan bazıları;

kara-cuma-ic-4

Morhipo’da yüzde 75’e varan indirimler var. Lidyana, seçili ürünlerde yüzde 85 indirim uyguluyor. Hepsiburada.com’da çeşitli indirimler mevcut. n11.com, amazon, ebay, Trendyol, 1V1Y, Markafoni, diğer kampanya yapan online alışveriş sitelerinden.
Playstation severler de yaşadı. İnternet sitesindeki neredeyse tüm oyunlar yüzde 50’ye varan indirimlerle satışta. Boyner, Silk and Cashmere, Network, D&R, Bonprix, Altınyıldız, Beymen, Sevil Parfümeri, Mavi’de de çılgın indirimler var. Ayrıca alışveriş merkezlerine de uğramayı ihmal etmeyin ve Black Friday yazan siyah afişleri gördüğünüz mağazalara hızlı bir giriş yapın. Ama kendinizi kaybetmeyin. Mazallah sonra “Ben ne yaptım” diye dövünmeyin!

İLGİLİ HABERBlack Friday (Kara Cuma) nedir? İndirim ne kadar?Black Friday (Kara Cuma) nedir? İndirim ne kadar?

Son güncelleme: 14:41 - 25.11.2016