Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Defter modasında bu yıl: Frozen, Cars ve Minions
Defter modasında bu yıl: Frozen, Cars ve Minions
Kırtasiyenin de modası var. Büyüklerin ve küçüklerin tercih ettiği ürünler ise bambaşka. Büyükler kendilerine özel defterler isterken, küçükler Frozen, Cars ve Minions'ın peşinde. Anne babalar ise daha çok malzemelerin sağlıklı olup olmadığına dikkat ediyor.
Yaşam 1 Kasım 2016 - 11:04

Defterleri en çok popülerleşen sinema ve çizgi film karakterleri renklendiriyor. Birçok çocuğun çantasından defterine kadar okul eşyalarını kaplayan bu karakterlerden bu yıl en sevilenleri, Frozen, Cars ve Minions…

Peki ya büyükler? Yaş büyüdükçe doğal olarak tercih ve beğeniler de farklılaşıyor. Daha üst yaş gruplarında butik ve farklı ürünlere ilgi daha yoğun. Tüketici kendisine özel ürünlere sahip olmayı seviyor. Bu grupta özellikle farklı baskı teknikleri ve materyaller kullanılarak hazırlanan ürünler ağırlık kazanıyor. Yazılı baskı ve lak – gofre gibi tasarımlara sahip defterler, sert kapaklı ve ayraçlı modeller, lise ve üniversite öğrencileri arasında yaygın şekilde kullanılıyor. Konu ile ilgili bilgiler veren Keskin Color Halkla İlişkiler Direktörü Gizem Öztaş ayrıca kraft kağıt ve siyah kağıdın, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da gözde olduğunu belirtti.

Anne babaların çocukların kırtasiye malzemesi seçerken en çok önem verdikleri şey ise sağlığa zararlı olmaması.