Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Doğal olmayan ürünlere esir olmayın
Doğal olmayan ürünlere esir olmayın
Kendi ürünlerinizi yetiştirebileceğiniz bir yer...
Yaşam 17 Şubat 2016 - 16:51

Kastamonu’nun doğasını bozmadan yarattığı kasaba ile KAGİDER’den (Kadın Girişimciler Derneği) birincilik ödülü alan İksir Sema Aydın, ‘'Anadolu'nun ücra köşelerine yolumuz düştüğünde veya yol üstü geçerken tarlalar, ekili dikili alanlar gördüğümüzde sevinen ve bu doğallıkların fotoğrafını çeken insanlar olduk.” diyor. Özellikle de katkı maddelerinin zararlarına değinen Aydın, eski lezzetlere özlemin arttığını belirtti.


Anneanne ve babaanne elinden reçeller, çörekler ve yemekler yiyenler iyi bilirler katkısız lezzetlerin değerini. Aile boyu sofralarda kızarmış ekmeğe sürülen tereyağının tadını, evde yapılan marmelatların büyüleyici kokusunu, ve yemeklerin olmazsa olmazı, hakiki turşuların kıtır kıtır lezzetini derinden özleyenler ve maalesef hiç bilmeyenlerle dolup taştı tüm şehirler.

Tüm bunlara bir nebze de olsun dur demek isteyen bu girişimci Aydın, doğup büyüdüğü topraklar olan Daday Kastamonu'da kendi ismini taşıyan İksirli Çiftliğini bu sebeplerle kurdu.

Kahvaltılık ürünler, sebze ve meyvelerin bir kısmı tesisin yakınında olan çiftliğinde yetiştiriyor Aydın. Baldan süt ürünlerine kadar birçok doğal ürüne ulaşabilir hatta kendiniz de orada yapabilirsiniz.