Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Doğal yöntemle çaydanlık temizliği
Doğal yöntemle çaydanlık temizliği
Doğal yöntemle çaydanlıkta meydana gelen kararlamaları temizleyin.
Yaşam 21 Ocak 2016 - 11:53

Çaydanlıklarda en çok görülen sorun demliklerin kararması ve su kaynatılan bölümde ise kireçlerin meydana gelmesi.

Çaydanlıklarınızda bu tür durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler ise çok basit. İşte çaydanlıklarınızı temizlerken yapmanız gerekenler.

Çaydanlık temizlemede sirke yerine limon tuzu da tercih edebilirsiniz. Çaydanlık içerisine bir miktar sirke koyup, 15 dakika kaynattıktan sonra bol su ile durulamanız çaydanlıklarınızın temizlenmesine yardımcı olacak. Ancak sirke kullanmak istemezseniz onun yerine yine çaydanlığa bir miktar su koyduktan sonra içine iki yemek kaşığı limon tuzu ekleyip kaynatarak da aynı sonucu elde edebilirsiniz.Çaydanlıktaki kireçlerden kurtulmanın bir diğer yolu ise yumurta ve patates kabukları. Çaydanlığın içine eklediğiniz bir miktar su içine yumurta kabuğu ve patates kabuğu koyup kaynatarak çaydanlıkta meydana gelen kireçlerden kurtulabilirsiniz.

Eğer temizleme yöntemi olarak sirkeyi kullanmak istemezseniz, bir yemek kaşığı tuzu çaydanlık içine koyup karıştırın, 10 dakika kadar bekleyin. Ardından ovalayarak bol su ile durulayın.

Kararan demlikleri temizlemek için ise yine sirke ve karbonata ihtiyacınız var. Eğer çaydanlığın dışını temizlemek isterseniz, demliği sirke dolu bir kabın içine yerleştirin ve bir gece bekletin. Ertesi gün sirke içine bir yemek kaşığı karbonat ekleyerek bir süre daha bekleyin ve bulaşık süngeri yardımıyla dış yüzeyini temizleyin.

Son güncelleme: 17:14 - 21.01.2016
Etiketler