Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Doğru ürün mükemmel temizlik
Doğru ürün mükemmel temizlik
Mis gibi kokan bir ev, tiril tiril dalgalanan perdeler, düzeniyle göz kamaştıran bir yaşam alanına adım atmak herkesi mutlu eder.
Yaşam 30 Mart 2016 - 00:30

Mis gibi kokan bir ev, tiril tiril dalgalanan perdeler, düzeniyle göz kamaştıran bir yaşam alanına adım atmak herkesi mutlu eder. Bu mutluluğun anahtarlarından biri de detaylı bir temizliktir. Özellikle de evinizi kışın etkilerinden arındırmak istiyorsanız…

Temizlik ürünü satın almak ne kadar kolay gibi görünürse görünsün, bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar var. İşte biz de bu noktadan yola çıktık ve bilinçli tüketici olmanız adına minik tüyolar hazırladık.

– Ürünün sağlığa uygun şekilde ambalajlandığına dikkat edin.
– Kullanacağınız zemine uygun bir ürün seçmek için güvendiğiniz satış danışmanlarından fikir alın.

– Ambalajın üzerinde okunaklı, kolaylıkla silinemeyen firma adı, marka, seri no, net ağırlık, kullanım bilgisinin olmasına özen gösterin.
– Temizlik ürününün hangi amaçlarla kullanılacağını ve yerini tam olarak belirleyin.
– Güvendiğiniz markaların piyasaya yeni çıkardığı ürünleri deneyin ve mevcut olanlarla kıyaslama yapın.

– Raf ömrüne dikkat edin.
– Daima temizleme ve beyazlatma gücü yüksek olan ürünü seçin.
– Kullandığınız ürünün, temizlediğiniz yüzeye ve cilde zarar vermemesine dikkat ediniz.
– Temizlik ürünlerinin kokusu çok önemli çünkü genellikle kötü kokan ürünler formülü ve içeriği itibarıyle da sağlıklı olmaz.
– Ne kadar sağlıklı olursa olsun, özellikle elleriniz direkt olarak temizlik ürününe temas ediyorsa eldiven kullanın.

Sirke deyip geçmeyin!

Konu temizlikse, hem doğal hem de bütçeye katkı sağlayacak bir madde olan sirkenin mucizevi etkilerinden siz de yararlanmalısınız.

Salataya tat veren sirke, temizlikte doğal ürünler kullanmaktan yana olanların ve tasarruf etmek isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Özellikle camlar ve mutfak tezgahı benzeri yüzeyler için mükemmel temizlik sağlayan sirkenin kullanım alanlarına gelin bir göz atalım…

Cam denince…

Bazen bir cam o kadar güzel temizlenir ki, pencere açık mı yoksa temiz mi bazen ayırt edemeyiz. Bu görüntüye ulaşmak için, bir litre suya bir bardak sirke döküp özel olarak üretilmiş bezlerle sildiğiniz camları bir kez da gazete kağıdıyla silerseniz mükemmel bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Ahşabı korur

Başta mutfak olmak üzere sirke, tüm mekanlarda yer alan ahşap alanların temizlenmesi açısından da önem taşır. İçeriğini net olarak bilmediğiniz diğer temizlik ürünleri ahşaba zarar verebilir.

Hassas bir dokunuş

Temizlikte fark yaratan ürünleriyle dikkat çeken Parex, bu kez de adından Softy adlı temizlik beziyle söz ettiriyor. Mikrofiber yapısıyla kullanıldığı her yüzeyi pırıl pırıl yapan ve iz bırakmayan bez, cam, doğal ahşap, ev bitkileri, narin eşyalar gibi hassas yüzeylere zarar vermeden derinlemesine temizliyor. Ürün pembe ve mavi renk seçenekleri sunuyor.

Konu hijyen ise mutfak ve banyonun yeri ayrı

Mutfak ve banyo, bir evi ziyaret ettiğinizde o evde yaşayanların hijyen anlayışını net olarak ortaya koyan iki mekandır. Konu bahar temizliği olduğunda ise sık kullanılmayan eşyalar dahil olmak üzere tüm dolapların boşaltılıp detaylı temizliğe dahil edilmesi gerekir…

Mutfak hijyeni ve bahara hazırlık söz konusu olduğunda işe önce tüm objeleri tezgaha indirerek başlamak gerekir. Çok kolay kırılabilecek narin objeleri farklı bir yerde toplamak avantaj sağlar. Camdan üretilmiş eşyaları yıkarken durulama sürecini çok uzun tutmamak daha çok parlamalarına olanak verir. Çaydanlık ve benzer eşyalarda zamanla birikmiş olan kireçten kurtulurken de size yardımcı olacak bir diğer malzeme sirkedir. Sirke aynı zamanda ağır kirlerden kurtulmak için de bulaşık yıkama sürecine dahil edilebilir.

Önce banyonuz sonra siz…

Banyo temizliğine, bu mekanda yer alan ve mobil olan tüm eşyaları dışarı çıkartarak başlayabilirsiniz. Şimdi atılacak adım ise duvarları temizlemek. Eğer seramik karolarla kaplı bir banyonuz varsa, o zaman zemine uygunluğu açısından sünger veya yumuşak bir bez kullanabilirsiniz. Bu bezler lavabo ve küvet temizliği açısından da çok kullanışlı. Bezle ulaşması zor noktaları temizlemek için ise eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Tuvaletlerin temizliğinde tuvalet fırçasına bez sarıp, çamaşır suyu dökerek klozeti silin ve bekleyip durulayın.

 

Etiketler