Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünya markası oldu
Dünya markası oldu
Başkaya, eğitim gördüğü alanda çalışmak yerine tekstil sektörünü tercih etti. Kendi markasını kurdu ve plaj kıyafetleri üretmeye başladı. Başkaya’nın markası şimdi Avrupa’dan Amerika’ya tüm dünyada satılıyor…
Yaşam 10 Temmuz 2016 - 23:31

YILDA 50 BiN ÜRÜN iHRAÇ EDiYOR

DENİZLİ'de faaliyet gösteren işkadını Mukaddes Başkaya'nın giyim markası dünya plajlarına yayıldı. Başkaya, pareo, havlu, deniz ayakkabısı, plaj elbiseleri ve çantalardan oluşan markasıyla yılda 50 bin plaj giysisi ihraç ettiklerini söyledi.

DERECE ALINCA CESARETLENDİ

BAŞKAYA, “Dünyaca ünlü markalar için fason üretim yapıyorduk. Denizli'de üretiliyor, satışa sunulurken başka bir ülkenin markasını basıyorduk. Bu da beni üzüyordu. 2011 yılında Ev ve Plaj Giyimi Yarışması'nda tasarımcımız derece aldı. O andan itibaren plaj giyiminde marka olmaya karar verdik” diyor.  DHA

ABD'DE TASARIM EKiBi KURDU

Mukaddes Başkaya'nın dört yılda yarattığı marka Türkiye'de ve yurtdışında on ülkedeki mağazalarda satılıyor. Başkaya daha da büyümek adına Amerika'da tasarım ve satış ekibi kurduklarını söyleyip, “Türk markası olarak başladık, dünya markası olduk” diye konuştu.