Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünya rekoru kıracağım
Dünya rekoru kıracağım
Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olan rekortmen dalgıç Derya Can, dünya rekorunu 29 Ekim’de kırmak istediğini söyledi.
Yaşam 11 Ekim 2016 - 23:33

iKi ÇOCUK ANNESi

Bir ay içerisinde iki Türkiye rekoru, bir Türkiye şampiyonluğu, ardından dünya üçüncülüğü ve dünya ikinciliği elde eden 36 yaşındaki beden eğitimi öğretmeni Derya Can, “On ay önce ikinci çocuğumu dünyaya getirdim. Anne olmak spora engel değil” diyerek tüm kadınları spor yapmaya davet etti.

 Derya Can, 6 yaşındaki oğlu Poyraz ve 10 aylık kızı Derin'in kendisini motive ettiğini, başarı için çocuğun asla engel olmadığını belirtti.

15 TEMMUZ MAĞDURU

Üç dünya rekoru, 40'tan fazla Türkiye rekoru bulunan Can, “Sabit ağırlık mono palet dalında dünya şampiyonluğunu hedeflerken 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle antrenman yapamadım. Bu dünya şampiyonasında kıramadığım rekoru 29 Ekim'de kırmayı hedefliyorum” diye konuştu.