Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyayı iyilik kurtaracak
Dünyayı iyilik kurtaracak
Balca Yücesoy, insanlara mutlu sürprizler yapmak ve kitap okumayı teşvik etmek amacıyla bir hareket başlattı. Genç yazar, üzerinde iyilik temalı notlar bulunan kendi yazdığı kitabını sokakların çeşitli yerlerine bırakıyor.
Yaşam 11 Temmuz 2016 - 00:52

İYİLİĞE TEŞVİK EDİYOR

Kendini “Adına yazar denince utanan ve burnu kaşınan birisi” olarak tanımlayan Balca Yücesoy, bir çocuk annesi bir mağaza müdürü… Yücesoy, ‘Ruhum Hep 4 Mevsim' adlı bir kitap yazmış. Genç yazar, kitabının üzerine “Bunu bulan kişi, ilk gördüğün markete gir, orada yaşlı bir teyze bul, onun elindeki poşetleri sen taşı” gibi notlar yazıyor. Daha sonra kitabı Adana'nın dört bir yanına bırakıyor.

BİRÇOK ŞEHİRDE BAŞLADI

Başlattığı mutluluk akımını yaymak için başka yazarları da örgütlediğini anlatan Balca Yücesoy, kendisiyle birlikte sekiz yazarın kendi kitaplarını yaşadıkları şehirlerin sokaklarına bıraktığını ifade etti. Amacının mutluluk yaymak dışında insanların kitap okumasını sağlamak da olduğunu kaydeden Yücesoy, “Dünyayı iyilik kurtaracak sloganından yola çıkarak başladım” diyor. DHA

AMACIM İNSANLARIN KİTAP OKUMASI

Balca Yücesoy, “Amacım insanların kitap okuması… Yolda sürpriz bir şekilde kitap bulan kişi istemese de merak edip okuyacaktır. Bir de çok naçizane, minik, güzel notlar yazarak onları mutlu etmeye, gülümsemeye, iyi davranmaya teşvik etmek istiyorum” diye konuştu.

Etiketler