Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Edirne, Kakava ile coştu
Edirne, Kakava ile coştu
Hıdrellez (Kakava) şenliklerinin ikinci gününde, Romanlar ile Edirne'ye gelen yerli ve yabancı binlerce kişi Sarayiçi'nde Tunca Nehri kıyısına akın etti.
Yaşam 6 Mayıs 2016 - 10:01

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi’ndeki Tunca Nehri kıyısı, saat 05.00’ten itibaren festival alanına döndü. Şehre tur şirketleriyle gelen yerli ve yabancı yaklaşık 3 bin kişi, Tunca Nehri kenarında baharın gelişi olan Hıdrellez’i kutlarken, katılanlar dilek tuttu. Alanda toplanan çok sayıda Roman, davul- zurna eşliğinde göbek attı. Romanlar’ın danslarına şenliğe katılanlar da eşlik etti.

edirne-ic

DİLEKLER NEHRE ATILDI

Evlilik çağında gelen genç kızlar nehir kenarına üzerlerine giydikleri renkli kıyafetlerle oynayarak baharın gelişini kutladı.

edi

Ardından da getirdikleri kağıtlara dileklerini yazıp nehre attı, bereket ve baharın gelişinin müjdecisi olan ağaçlardan yeşil dallar koparıp evlerinin kapılarına astı.

edirne-78

Edirne Belediyesi görevlileri de Tunca Nehri’ne üzerinde ‘barış, kardeşlik, huzur’ yazılı çiçek bıraktı.

edirne-888

Şenlikler güneşin doğduğu saate kadar davul zurna eşliğindeki eğlenceyle sürdü.

edirne-ic-3edirne-ic-5edirne-ic-6edirne-ic-7edirne-ic-8edirne-ic-11
Son güncelleme: 10:08 - 06.05.2016
Etiketler