Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eli öpülecek kadın June
Eli öpülecek kadın June
Ülkemize yaptığı bir ziyaret sonrasında tüm hayatı değişen ve 33 yıl önce yerleştiği Dalyan adına pek çok başarılı çalışmaya imza atan June Christine Haimoff’un hayatını konu alan belgeselin büyük kısmı tamamlandı.
Yaşam 10 Ekim 2016 - 01:11

YAŞAM ÖYKÜSÜ BELGESEL OLDU

İngiliz çevreci June Christine Haimoff (94), 1975 yılında turist olarak geldiği Dalyan'a hayran kaldı ve 1983 yılında Köyceğiz'e yerleşti. Caretta carettaların yaşamına tanık olduktan sonra da hayatını bu türün neslini korumaya adadı. Bu ilginç yaşam öyküsü ise ‘Ben'e Yolculuk' (Journey to Self) adlı belgesel filme konu oldu.

manset2

YILMAZ ERDOĞAN'DAN PLAKET

Dalyan çekimleri tamamlanan filmin 8 dakikalık fragmanı pek çok ismin katıldığı özel bir etkinlikte gösterildi. Bazı bürokratların ve milletvekillerinin de hazır bulunduğu organizasyonda Yılmaz Erdoğan, Haimoff'a Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler  ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) adına plaket verdi.  DHA